- W trakcie rozbiórki stwierdzono, że fundament wiaduktu przebiega pod istniejącą linią PKP. Uniemożliwiło to jego dalszą rozbiórkę, ponieważ musiałby być wstrzymany ruch pociągów, na co kolej nie wyraża zgody - poinformował Krzysztof Futro, kierownik budowy z ramienia firmy PBDI S.A.
Obecnie trwają prace nad przeprojektowaniem fundamentów.
- Mam nadzieję, że szybko i sprawnie te rozwiązania się znajdą i będziemy mogli zastosować nową technologie fundamentowania i jak najszybciej wznowić prace na tym obiekcie. Być może będzie to wymagało dodatkowych rozwiązań projektowych. Dzisiaj jednak możemy być jeszcze optymistycznie nastawieni, co do zakresu terminowego i kosztowego zadania - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski podczas dzisiejszej wizyty na przebudowywanej ulicy Łódzkiej w Toruniu.
W ramach inwestycji nad torami kolejowymi powstają dwa wiadukty, każdy o długości prawie 38 metrów. Wiadukt po północnej stronie, przeznaczony dla ruchu pieszego i kołowego, jest już użytkowany. Wiadukt, który powstanie po stronie południowej będzie przeznaczony tylko dla ruchu kołowego.
S5 postępy w budowie, utrudnienia [zdjęcia]
Co jeszcze dzieje się obecnie na placu budowy?
- Na odcinku od ronda Pileckiego do wiaduktu nad linią PKP układany jest asfalt. Na całym wspomnianym odcinku ułożono już wszystkie warstwy nawierzchni. Na dalszym odcinku - od wiaduktu do Włocławskiej - trwają roboty ziemne i kanalizacyjne. Na ukończeniu są prace na ul. Zdrojowej, gdzie wybudowano kanalizację deszczową. Ruch na tej ulicy został już przywrócony. Dobiegają końca prace na odcinku leśnym ul. Łódzkiej - od Włocławskiej do Zdrojowej Do ich całkowitego zakończenia brakuje oznakowania poziomego i pionowego. Gotowe jest także rondo na skrzyżowaniu ulic Łódzkiej i Włocławskiej – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik MZD w Toruniu.
Przypomnijmy, ul. Łódzka w Toruniu przebudowywana jest na odcinku od Lipnowskiej do Zdrojowej. Koszty inwestycji to 22 mln zł. Część kwoty -16,5 ml zł – pochodzi z funduszy unijnych – z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Czy da się uniknąć wypadków drogowych? źródło: Dzień Dobry TVN/x-news