Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Piotr Zieliński zdobył dwie bramki z Milanem
Piotr Zieliński zdobył dwie bramki z Milanem East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (West Ham United) – West Ham, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrał na wyjeździe z Arsenalem 1:3.

Artur Boruc (Bournemouth) – Artur Boruc mecz Bournemouth – Everton (2:2) oglądał z wysokości ławki rezerwowej.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, przegrało na wyjeździe z Sheffield Wednesday 1:2.

Paweł Wszołek (QPR) – QPR wygrało na własnym obiekcie z Wigan 1:0. Paweł Wszołek wszedł na boisko w 87. minucie.

Mateusz Klich (Leeds United) – Gol Mateusza Klicha w meczu Norwich – Leeds United (0:3). Polak rozegrał pełne 90 minut.

Paweł Olkowski (Bolton) – 90 minut Pawła Olkowskiego w meczu Bolton – Sheffield Utd (0:3).

Austria:

Erste Liga:

Martin Pajaczkowski (Floridsdorfer FAC WIEN) – Asysta Martina Pajaczkowskiego w meczu FAC Wien – Austria Lustenau (1:1). Polak wszedł na boisko w 46. minucie, gdy jego zespół przegrywał 0:1.

Belgia:

Jupiler League:

Jakub Piotrowski (KRC Genk) – Jakub Piotrowski mecz Genk – Waasland-Beveren (3:2) oglądał z wysokości ławki rezerwowej.

Bułgaria:

Parva Liga:

Daniel Kajzer (Botew) – Czyste konto Daniela Kajzera w meczu Bistritsa – Botew Płowdiw (0:2).

Jakub Świerczok (Łudogorec) – 75 minut Jakuba Świerczoka w meczu Slavia Sofia – Łudogorec. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Jacek Góralski (Łudogorec) – 90 minut rozegrał Jacek Góralski.

Chiny:

Super Liga:

Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) – Gol i asysta Adriana Mierzejewskiego w meczu Changchun Yatai – Hebei (2:2).

Chorwacja:

1. Liga:

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – 90 minut Damiana Kądziora w meczu Dinamo Zagrzeb – Lokomotiva Zagrzeb (1:0).

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica) – Gol Łukasza Zwolińskiego w meczu HNK Gorica – Rudes (2:0). Polski napastnik rozegrał pełne 90 minut. To czwarty gol Zwolińskiego w obecnym sezonie chorwackiej ekstraklasy.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (AEL Limassol) – Patryk Procek mecz Ermis – AEL Limassol (0:1) spędził na ławce gości.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Dwa gole Kamila Wilczka w meczu Vendsyssel – Brondby IF (1:2). Polski napastnik rozegrał całe spotkanie w zespole gości.

Francja:

Ligue 1:

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux wygrało na własnym obiekcie z AS Monaco 2:1. Igor Lewczuk cały mecz spędził na ławce.

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut w ekipie Monaco rozegrał Kamil Glik.

Rafał Kurzawa (Amiens) – Amiens wygrało na własnym obiekcie z Reims 4:1. Rafał Kurzawa wszedł na plac gry w 76. minucie.

Holandia:

Eredivisie:

Filip Bednarek (Heerenveen) – Filip Bednarek mecz Heerenveen – Feyenoord Rotterdam spędził na ławce. Drużyna z Rotterdamu wygrała 5:3.

Karol Niemczycki (Breda) – N.A.C. Breda, z Karolem Niemczyckim w bramce, przegrała na własnym obiekcie z Excelsiorem Rotterdam 0:2.

Irlandia Północna:

2. Liga:

Łukasz Adamczyk (PSNI FC) – Gol Łukasza Adamczyka w meczu PSNI FC – Dundela (2:1). Polak rozegrał całe spotkanie.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo, z Krzysztofem Kamińskim w bramce, zremisowało na wyjeździe z Kashimą 1:1.

Litwa:

A Lyga:

Dawid Smug (Atlantas Kłajpeda) – Dawid Smug rozegrał pełne 90 minut w bramce Atlantasa w meczu wyjazdowym z Stumbrasem. Drużyna polskiego golkipera przegrała 1:2.

2. Liga:
Patryk Michałek (Koralas Kłajpeda) – Gol z rzutu karnego Patryka Michałka w meczu Koralas Kłajpeda – Dainava Alytus (1:3).

Łotwa:

Kamil Biliński (Riga FC) – Kamil Biliński mecz Ventspils – Riga FC (0:1) oglądał z wysokości ławki rezerwowej.

Niemcy:

[i]1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol z rzutu karnego Roberta Lewandowskiego na inaugurację sezonu Bundesligi. Bayern Monachium wygrał z Hoffenheim 3:1, a Polak rozegrał pełne 90 minut.

Tomasz Kucz (Bayer) – 19-letni bramkarz mecz Borussia Moenchengladbach – Bayer Leverkusen (2:0) spędził na ławce gości.

Łukasz Piszczek (Borussia) – 90 minut Łukasza Piszczka w meczu Borussia Dortmund – RB Lipsk. BVB wygrało 4:1.

2. Bundesliga:

Rafał Gikiewicz (Union Berlin) – Union Berlin, z Rafałem Gikiewiczem w bramce, wygrał na własnym obiekcie z St. Pauli 4:1.

Waldemar Sobota (St. Pauli) – Waldemar Sobota cały mecz spędził na ławce drużyny z Hamburga.

Norwegia:

[i]Eliteserien:
Artur Krysiak (FK Bodø/Glimt) – Artur Krysiak mecz Tromso – Bodo/Glimt oglądał z wysokości ławki rezerwowej.

2. Liga:

Łukasz Jarosiński (Ham-Kam) – Ham-Kam, z Łukaszem Jarosińskim w bramce, wygrało na wyjeździe z Floro 1:0.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Rybus (Lokomotiw) – Gol Macieja Rybusa w meczu Lokomotiw Moskwa – Anży Machaczkała. Mistrzowie Rosji wygrali 2:1. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie.

Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw) – Asystą z kolei popisał się Grzegorz Krychowiak, który również rozegrał pełne 90 minut.

Maciej Wilusz (FK Rostów) – FK Rostów wygrał na wyjeździe z Arsienałem Tuła 1:0. Maciej Wilusz rozegrał pełne 90 minut.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – Zemplin Michalovce przegrał na wyjeździe z Moravcami 0:2. Kurminowski wszedł na boisko w 84. minucie.

Jakub Więzik (Podbrezova) – Podbrezova wygrała na wyjeździe z Sered 2:1. Jakub Więzik wszedł na boisko w 88. minucie.

Turcja:

Super Lig:

Jarosław Jach (Rizespor) – Debiut Jarosława Jacha w tureckiej ekstraklasie. Defensor wszedł na boisko już w 36. minucie meczu Rizespor – Erzurum BB. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

2. liga:

Jakub Kosecki (Adana) – Adana Demirspor wygrała na wyjeździe z Gaziantepem 1:0. Jakub Kosecki zszedł z boiska w doliczonym czasie gry.

Adam Stachowiak (Denizlispor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Denizlispor – Hatayspor. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

USA:

USL:

Konrad Plewa (Real Monarchs) – 90 minut Konrada Plewy w meczu Real Monarchs – LA Galaxy 2. Gospodarze wygrali 4:0.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – Gol Adriana Cieślewicza w meczu TNS – Carmarthen (6:0). Polak rozegrał całe spotkanie, a na listę strzelców wpisał się w 70. minucie.

Arkadiusz Piskorski (Druids) – Druids przegrało na wyjeździe z Bala Town 1:2. Arkadiusz Piskorski wszedł na plac gry w 70. minucie.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – Dwa gole Piotra Zielińskiego w meczu SSC Napoli – AC Milan (3:2). Reprezentant Polski rozegrał 72 minuty, a obie bramki zdobył w drugiej części spotkania.

Arkadiusz Milik (Napoli) – 90 minut w barwach Napoli rozegrał Arkadiusz Milik.

Krzysztof Piątek (Genoa) – Gol Krzysztofa Piątka w meczu Genoa - Empoli (2:1). Były napastnik Cracovii spędził na boisku pełne 90 minut.

Michał Marcjanik (Empoli) – Michał Marcjanik całe spotkanie przesiedział na ławce przyjezdnych.

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Czyste konto Wojciecha Szczęsnego w meczu Juventus – Lazio Rzym. „Stara Dama” wygrała 2:0.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina rozbiła na własnym boisku Chievo 6:1. Bartłomiej Drągowski całe spotkanie spędził na ławce "Violi".

Mariusz Stępiński (Chievo) – Mariusz Stępiński rozegrał pełne 90 minut w barwach Chievo.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Również Paweł Jaroszyński rozegrał pełne 90 minut w ekipie z Werony.

Łukasz Teodorczyk (Udinese) – Udinese Calcio wygrało przed własną publicznością z Sampdorią 1:0. Łukasz Teodorczyk wszedł na boisko w 66. minucie.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – 90 minut w barwach Sampdorii rozegrał Bartosz Bereszyński. Reprezentant Polski w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Karol Linetty (Sampdoria) – Całe spotkanie w zespole Sampdorii rozegrał również Karol Linetty.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Dawid Kownacki wszedł na plac gry w 74. minucie.

Thiago Cionek (Spal) – 90 minut Thiago Cionka w meczu Spal – Parma. Gospodarze wygrali 1:0.

Bartosz Salamon (Frosinone) – 90 minut Bartosza Salamona w meczu Frosinone - Bolonia. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Łukasz Skorupski (Bolonia) – Łukasz Skorupski zachował czyste konto w bramce Bolonii.

Serie B:

Radosław Murawski (Palermo) – 90 minut i żółta kartka Radosława Murawskiego w meczu Salernitana – Palermo (0:0).

Przemysław Szymiński (Palermo) – 90 minut w barwach Palermo rozegrał Przemysław Szymiński.

Tomasz Kupisz (Ascoli) – 57 minut Tomasza Kupisza w meczu Ascoli - Cosenza.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:
AS Roma – Atalanta Bergamo (Arkadiusz Reca)
Valenciennes – GFC Ajaccio (Damien Perquis)
Fylkir – Grindavik (Maciej Majewski)

TOP 10 najciekawszych transferów letniego okienka

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24