Spis treści
W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.
Wybór ubrań w second-handzie. Od czego zacząć poszukiwania?
Kupowanie odzieży z drugiej ręki ma wiele zalet. Pozwala zaoszczędzić pieniądze, a także zadbać o zrównoważony rozwój i ekologię. Ubrania z second-handu to w końcu różnorodne fasony, wzory i style – zwykle z najróżniejszych epok mody. To świetny patent na stworzenie looku podyktowanego estetyką retro i vintage. Ale w second-handzie możemy ubierać się też nowocześnie.
Asortyment second-handów bywa nierówny. Z jednej strony w sklepach z używaną odzieżą możemy „upolować” markowe ubrania w niższej cenie rodem z wielkich wybiegów, a z drugiej – znaleźć znoszoną i wymagającą krawieckich napraw odzież. W końcu znajdziemy w nich różnorodne elementy garderoby: od spodni przez okrycia wierzchnie do sukienek i dodatków.
Aby odbyć przemyślane zakupy, warto wcześniej zaplanować listę najpotrzebniejszych rzeczy. Może przyda Ci się nowa kurtka na wiosnę? Albo przejrzysz sukienki w poszukiwaniu idealnego modelu na letnie wesele? Wybierz cel zakupów, aby później nie zginąć w natłoku wszechstronnych modeli i nie spowodować zbędnych wydatków.
Jak wybierać ubrania w second-handzie?
Podczas poszukiwania elementów garderoby z drugiej ręki kieruj się swoim indywidualnym stylem. Odzież używana pozwoli Ci wyrazić nietuzinkowy gust. W second-handach bardzo często można znaleźć modowe perełki, których nie kupimy w sieciówce.
W czasie zakupowego szału nie zapomnij o przejrzeniu stanu odzieży z drugiej ręki. Zdarza się, że na niektórych produktach widać plamy, przetarcia czy inne zniszczenia tkaniny. W takim przypadku warto się zastanowić, czy ubranie jest warte inwestycji w postaci napraw krawieckich. Czasami można też pokusić się o pewne przeróbki np. skracanie czy zwężanie spodni. Jeśli dany model przypadł nam do gustu, warto podjąć się tego trudu, aby później móc cieszyć się niesztampową stylizacją w tłumie osób ubranych w sieciówkach.
Na koniec warto pamiętać, że kryteria wyboru ubrań w second-handzie przypominają te ze sklepu z nową odzieżą. Ubrania należy dopasować do typu własnej sylwetki. Poza oczywistym dobraniem rozmiaru warto pomyśleć nad korzystnymi fasonami i długością spódnic czy sukienek, które wahają się od mini przez długość do kolana aż do maxi. Podkreśl atuty swojej sylwetki, zadbaj o wyeksponowanie talii i ukrycie ewentualnych mankamentów.
Jak stylizować ubrania z second-handu?
Jeśli interesuje Cię nabycie uniwersalnych i klasycznych ubrań, przeglądaj oferty jeansów, jasnych koszul, marynarek, sukienek typu mała czarna i klasycznych płaszczy. Tego typu elementy garderoby są ponadczasowe i można je wkomponować jako bazę do różnych stylizacji. Nigdy nie wyjdą z mody.
Uniwersalna odzież to ta o prostym fasonie, pozbawiona nadmiernych zdobień typu falbany, cekiny czy frędzle, które w jednym sezonie są modne, a za chwilę już nie. Podobnie w sprawie kolorów lepiej dobierać te stonowane – czerń, biel, odcienie szarości, beżu, brązu czy pastele.
Ponadczasowe elementy garderoby nabyte z drugiej ręki, możesz z czasem stylizować w złożony sposób. Dobrym patentem na urozmaicenie wizerunku, jest nabycie w second-handzie stylizacyjnych dodatków: pasków, apaszek i biżuterii boho. W takich sklepach często znajdziesz nietuzinkowe akcesoria, których nie dostaniesz w żadnym innym miejscu. To pozwoli stworzyć oryginalny look podyktowany prywatnym stylem.
Szukasz modnych ubrań w okazyjnych cenach? Sprawdź kody rabatowe Gomez oraz promocje i przeceny w innych sklepach odzieżowych.
