https://pomorska.pl
reklama

Jak wygląda cela? Jak się pobiera odciski palców? O tym dowiedzieli się obozowicze od radziejowskich policjantów

W rolę przewodnika, który oprowadził miłych gości po jednostce, wcielił się dzielnicowy mł.asp. Marcin Konwent

Dzieci miały możliwość obejrzenia radiowozów i innego sprzętu będącego na wyposażeniu policji. Tradycyjnie już przy takich wizytach, nie obyło się bez odwiedzin w celach aresztu.

Powiat radziejowski - znamy programy gminnych dożynek. Będą msze, korowody, koncerty

Kolejne miejsce, które wizytowali to stanowisko kierowania. Dzielnicowy opowiedział, w jaki sposób przyjmuje zgłoszenia, jak kieruje załogami policyjnymi. Chętni mogli sprawdzić jak działa urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Następnie przeszli do pomieszczenia radziejowskich techników kryminalistyki, gdzie asp. Remigiusz Wiśniewski opowiedział o tajnikach tej dziedziny. Dzieci zobaczyły jak wygląda nowe stanowisko do robienia zdjęć sygnalitycznych oraz jak zdejmuje się odciski palców.

Uczniowie dowiedzieli się, jakie warunki trzeba spełnić aby w przyszłości zostać policjantem. Była to też okazja, aby porozmawiać o wakacyjnym bezpieczeństwie oraz odpowiedzieć na nurtujące młodych ludzi pytania.

Wybory 2025. Zwycięstwo Nawrockiego, wysoka frekwencja

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Czerwcowa waloryzacja emerytur - jest nowy wskaźnik. Tak urosną świadczenia od lipca

Czerwcowa waloryzacja emerytur - jest nowy wskaźnik. Tak urosną świadczenia od lipca

Skrzydłokwiat po tym zakwitnie bujnie i wystrzeli mnóstwem nowych, młodych liści

Skrzydłokwiat po tym zakwitnie bujnie i wystrzeli mnóstwem nowych, młodych liści

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska