MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak znaleźć pocztę na Kapuście? Nie ma tabliczek informacyjnych...

(marz)
Pocztę na Nowym Tarpnie umieszczono w budynku przy ul. R. Milczewskiego-Bruna 3. Jan Banz (na zdjęciu) odnalazł nową siedzibę, ale wiele osób bładzi...
Pocztę na Nowym Tarpnie umieszczono w budynku przy ul. R. Milczewskiego-Bruna 3. Jan Banz (na zdjęciu) odnalazł nową siedzibę, ale wiele osób bładzi... Maryla Rzeszut
Wiele osób nie wie, gdzie jest Nowe Tarpno i krąży po ul. Legionów, by znaleźć m.in. pocztę w nowej siedzibie. Spokojnie. Lada dzień to się zmieni!

Nowe Tarpno jest "schowane"

Wiadomo, że Nowe Tarpno, czyli tzw. Kapusta jest w rejonie pętli tramwajowej przy ul. Legionów.
Nie ma jednak nigdzie drogowskazu, który by stąd pokierował ludzi na nowe ulice: Ryszarda Milczewskiego-Bruna i Edwarda Stachury.

Mieszkańcy szukają tych ulic nie tylko z powodu poczty, ale też ulokowanej w nowym bloku przy ul. Stachury administracji osiedla oraz sklepów i fryzjera.
- Trzeba krążyć po ul. Legionów, zaczepiać przechodniów, by ustalić drogę na Nowe Tarpno. Tabliczki bardzo by pomogły - tłumaczy Gizela Górska, nasza czytelniczka. - Nowe osiedle jest bowiem schowane za długim ciągiem bloków przy ul. Legionów. Nie wiadomo, przez którą bramę trzeba przejść.

Kto drogę w końcu odnalazł, ten wie, że chodzi o bramę prowadzącą do posterunku straży miejskiej i punktu sprzedaży biletów MZK. Tylko skąd ludzie mają wiedzieć, że właśnie tędy należy iść?

Może władze miejskie przewidują umieszczenie niezbędnych tu drogowskazów?

Czytaj: Uwaga! Poczta na Tarpnie przeniosła się na "Kapustę"

Rzecznik ratusza: to sprawa poczty

Magda Jaworska-Nizioł, rzecznik prezydenta wyjaśnia: - Osiedle Kapusta jest oznakowane tabliczkami z nazwą ulic. W przypadku poczty, to instytucja powinna zgłosić się do Zarządu Dróg Miejskich i złożyć wniosek o lokalizację tablic "reklamy" oraz uzgodnić ich lokalizację. Jeżeli istnieje problem z poszukaniem nowej poczty to adresatem tych pytań powinna być sama poczta.

- Ułatwienie Klientom dostępu do usług jest dla nas priorytetem, dlatego też podejmiemy niezwłoczne działania by jak najszybciej zainstalować tablice kierunkowe - zapewnia Anna Ruszczyńska z Biura Prasowego Poczty Polskiej SA.

Drogowskazy są gotowe i jadą do Grudziądza

Henryk Martyn nadzorujący pion infrastruktury i spraw gospodarczych sieci pocztowej w naszym rejonie ma dobre wiadomości: - Tabliczki, które pomogą dotrzeć interesantom z ul. Legionów do nowej siedziby poczty, już dawno zostały zamówione - wyjaśnia. - Jak dowiedziałem się w centrum sieci pocztowych w Bydgoszczy, tabliczki te są już gotowe i powinny lada dzień dotrzeć do poczty na Nowym Tarpnie. Możliwe, że stanie się to już we wtorek, 25 czerwca. Jak najszybciej umocujemy je w najbardziej dogodnym, odpowiednim miejscu. Trochę to trwało, ale mamy nadzieję, że pomogą ludziom dotrzeć na osiedle i pocztę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska