
Dobre miejsce i światło
Wybierz odpowiednią lokalizację do robienia zdjęć - dopasowaną do samochodu. Las czy odludzie nadaje się do robienia zdjęć samochodu terenowego, ale sportowe auto zdecydowanie lepiej prezentuje się w mieście, na asfalcie. Należy także uwzględnić jak świeci słońce. Aby uzyskać najlepsze efekty, zdjęcia należy robić mając słońce za sobą lub w umiarkowanie pochmurny dzień

Jak zrobić dobre zdjęcia samochodu na zewnątrz?
Fotografuj samochód w orientacji poziomej - zdjęcia w pionie są małe. Nie korzystaj z trybu szerokokątnego aparatu, który zniekształca obraz. Rób zdjęcie całego samochodu, a nie połowy jego wysokości lub szerokości. Zdjęcia zrobione z poziomu reflektorów wyglądają lepiej, niż z poziomu ramion fotografującego.
Pamiętaj o zdjęciach samochodu zrobionych ze wszystkich jego czterech rogów. Dodatkowe zdjęcia powinny zawierać szczegóły przodu i tyłu samochodu, ewentualnych uszkodzeń oraz komorę silnika. Tło za samochodem powinno być jednolite, żeby nie było żadnych znaków czy słupków "wystających" np. z dachu.

Jak zrobić zdjęcia wewnątrz samochodu?
Unikaj trybu szerokokątnego, który zniekształca obraz.
Zrób zdjęcie całego wnętrza z prawego tylnego fotela - odchyl przednie oparcia maksymalnie do tyłu, tak aby było widać siedzenia. Zrób zdjęcie całego fotela kierowcy, najlepiej przez otwarte drzwi kierowcy. Nie zapomnij o dodatkowym wyposażeniu standardowym (np. wentylowane siedzenia, tempomat, wysokiej klasy system audio, panoramiczny dach itp.), a także o bagażniku.

Błędy przy robieniu zdjęć
Auta brudne, z rzeczami osobistymi w bagażniku czy na siedzeniach nie wyglądają atrakcyjnie. Zdjęcia pionowe oraz szerokokątne to zła perspektywa do prezentowania auta. Zdjęcia poruszone czy niewyraźne nie nadają się do ogłoszeń motoryzacyjnych. Nieatrakcyjnie i odpychająco wyglądają samochody na brzydkim tle (śmietnik czy zagracone podwórko) lub gdy zza samochodu wystają jakieś elementy. Ważne by nie ucinać samochodu na zdjęciu - musi być widoczny w całości.