Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jakie imprezy zaplanowano w powiecie chełmińskim w najbliższym czasie?

Monika Smól
Monika Smól
Kasia Kowalska
Kasia Kowalska Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Sławomir, Kasia Kowalska, Classic - kto jeszcze pojawi się na imprezach organizowanych w czerwcu 2022 roku w powiecie chełmińskim?

CBŚP rozbiła grupę przestępczą w regionie

od 16 lat

Orient Lake w Chełmnie

Orienta Lake zaplanowano na 16.07.2022, od godz. 14 do 6 rano w Chełmnie. Wydarzenie skierowane jest do miłośników wolniejszych odmian muzyki elektronicznej z orientalnymi akcentami i etnicznymi zdobieniami (under 120 bpm). Odbywa się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego nad Jeziorem Starogrodzkim. Bliskość natury, urokliwe widoki i dobra infrastruktura stwarzają idealną przestrzeń do letniego relaksu przy dźwiękach serwowanych przez polskich artystów. W tym roku odbędzie się 4. edycja wydarzenia. Polscy artyści pokazują, że wolniejsze odmiany muzyki elektronicznej mają coraz większą rzeszę odbiorców w naszym kraju i regionie. W godz.14-20 odbędzie się „część dzienna” wydarzenia z warsztatami, stoiskami hand-made i eco. Muzyka: downtempo, afro-house, tribal-house, deep-house, oriental.

DJ'S:

 • Deaf can dance
 • Vidno (Vidno Airlines Records)
 • Kapoor (BE Kolektiv / trnmsk.de / Akumandra)
 • Maryo (BE Kolektiv / Klub Rura)
 • SIMA (Be Kolektiv, Sfinks700)
 • Ane (XLNT / Nachtwandler records / Three records)
 • Sassafras Tree (ATR Kollektiv / BE Kolektiv / Piekło nad niebem)
 • Foolish Swami (Never Stop Raving)
 • Patrycki

Kino plenerowe w Wabczu

Zainteresowani seansem w plenerze? Już 16 lipca, o godz. 21.30, będzie można obejrzeć film pod chmurką w Wabczu. Dla miłośników kina przygotowane zostanie 150 leżaków. Wejście na film "Cudowny chłopak" jest bezpłatne. Organizatorem jest Urząd Gminy Stolno.

800 lat Papowa Biskupiego!

Na weekend 18-19 czerwca zaplanowano obchody 800-lecia Papowa Biskupiego. Uroczystości rozpoczną się 18 czerwca o godz. 17 od mszy św. pod przewodnictwem bp Wiesława Śmigła. Po niej nastąpi przemarsz na dziedziniec zamku w towarzystwie bractw rycerskich oraz Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej w Chełmży. Będzie też rekonstrukcja zdobycia papowskiego Zamku Krzyżackiego przez grupę Sarmackie Dziedzictwo w Bydgoszczy i biesiada przy muzyce dawnej.

Następnego dnia obchodów okrągłych urodzin Papowa Biskupiego atrakcje odbywać się będą na boisku sportowym. Rozpocznie je występ zespołu Malwa o godz. 15, a następnie młodzieży z papowskiego GOK-u i Pomorza z ChDK. Na godz. 17.30 zaplanowano show kabaretu Paranienormalni, a o godz. 19 - koncert muzycznej gwiazdy - zespołu Classic. Od godz. 20 do tańca przygrywał będzie zespół Piotr i Paweł z Czernikowa.

Będzie działało wesołe miasteczko, nie zabraknie kiełbasek z grilla, grochówki, kawy i ciasta.

Wibracje Letniego Przesilenia w Chełmnie

To kolejna, II edycja wydarzenia plenerowego w Chełmnie, otwierającego sezon letni 2022.25 czerwca (sobota) upłynie w iście ludowym klimacie. Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego nad Jeziorem Starogrodzkim będziemy świętować obrzęd Sobótki, który jest istotnym elementem, naszych przodków, tożsamości na poziomie regionalnym oraz narodowym. Uczestnicy będą świadkami niezwykle kolorowego widowiska zawierającego wiele elementów tanecznych i muzycznych, wykonywanego przez zespoły kultywujące regionalną tradycję folkloru. Wokaliści, tancerze oraz orkiestra zaprezentują widowisko wypełnione tańcem i muzyką. Będą królować kujawiaki, oberki i mazur, a głowy gości wypełni ludowa muzyka w nowoczesnej odsłonie. 26 czerwca (niedziela) chełmiński rynek rozświetlą gwiazdy polskiej muzyki pop i pop-rock. Na scenie będziemy gościć zespoły: Banau, Modesta Pastiche oraz Kasię Kowalską.

Święto Pułku w Chełmnie

Muzeum Ziemi Chełmińskiej wraz z rodzinami byłych Żołnierzy 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zapraszają na uroczystości związane z obchodami święta pułkowego 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty. Odbędą się one 25 czerwca o godz. 12 przed pomnikiem 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty przy al. 3 Maja (obok Baszty Panieńskiej).

Program:

 • godz. 12.00 - powitanie gości
 • godz. 12.05 - wystąpienia gości
 • godz. 12.15 - krótka historia 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty
 • godz. 12.20 - składanie kwiatów pod pomnikiem

"Spacerek po Chełmnie" w niedzielę

19 czerwca (niedziela) zaplanowano wędrówkę ph. "Śladami Mikołaja Kopernika w Chełmnie". Na trasie znajdą się m.in.: kościół farny, Akademia Chełmińska, zespół klasztorny, Gimnazjum Chełmińskie, ul. Dominikańska. Przewodnikiem będzie Jarosław Nowak. Udział w "Spacerku" jest bezpłatny.

Bieg charytatywny w Brzozowie

Bieg charytatywny dla Kubusia Dąbrowskiego zorganizowany zostanie 19 czerwca br. o godz. 14 na stadionie w Brzozowie. Każde okrążenie to 5 złotych dla Kubusia.

Gwiazdorska obsada Dni Unisławia

Tegoroczne święto gminy Unisław obfitować będzie w atrakcje. Na scenie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej z różnym repertuarem. Imprezą towarzyszącą będzie sobotnia „Sołtysiada z Zakolem”. Wokół sceny też będzie się działo. Zaplanowano m.in. wystawę zabytkowych pojazdów, historyczną wystawę fotograficzną o gminie Unisław oraz o 100. urodzinach firmy „Unamel”. Zapowiada się imponująco!

Dni Unisławia 2022 będą miały wyjątkową oprawę. A to za sprawą ważnego jubileuszu. W tym roku świętujemy 800-lecie powstania Unisławia. Z tej okazji program trzydniowych obchodów będzie bogaty w atrakcje.

Dni Unisławia odbędą się 24., 25. i 26. czerwca 2022 (piątek – niedziela). W piątek, 24 czerwca o godz. 19 biesiadę poprowadzą „Baciary” – jeden najbardziej znanych zespołów Podhala. Ich koncert do gwarancja dużej dawki muzyki tanecznej serwowanej w połączeniu z góralskim folkiem. „Jak się bawią ludzie” czy „Siedem czerwonych róż” to jedne z najbardziej rozpoznawalnych utworów zespołu. Ogodz. 21 unisławską sceną zawładnie zespół „Defis”. Nie zabraknie takich hitów, jak: „Niespotykany kolor”, „Piękny sen”, czy „Jeszcze raz”. Piątkowe obchody rozpocznie spotkanie wójta z podopiecznymi Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Iskierka” w Unisławiu o godz. 15. Zobaczymy artystyczne prezentacje dzieci z przedszkoli i uczniów szkół z gminy Unisław. Zagrają i zaśpiewają lokalne zespoły. Pierwszy dzień zwieńczy zabawa pod chmurką do godz. 2.

W sobotę od godz. 18 zaplanowano koncert Sławomira, twórcy rock polo, czyli połączenia muzyki tanecznej ze szlachetnym rockowym brzmieniem. Publiczność usłyszy największy hit muzyka „Miłość w Zakopanem”. Z kolei o godz. 20.30 wraz z zespołem „Cree” wystąpi Sebastian Riedel, syn legendarnego muzyka Ryszarda Riedla z zespołu Dżem. Cree, to formacja oferująca dużą dawkę dobrego blues rocka. Podczas ich koncertu można spodziewać się m.in. kultowych utworów zespołu „Dżem”, w tym: „Czerwony jak cegła”, „List do M”, „Sen o Victorii”. Sobotnie obchody zainauguruje XVII Półmaraton Unisławski i bieg towarzyszący na dystansie 10 km – Dziesiątka Unisławska. Lekkoatletyczne wyzwania zostały zaliczone do cyklu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego i będą czwartym z kolei biegiem w tegorocznej edycji. Biegi odbędą się na malowniczej trasie prowadzącej przez teren Chełmińskiego Parku Krajobrazowego. To nie jedyne sportowe zmagania zaplanowane na ten dzień. W sobotę, na uczestników Dni Unisławia będzie czekała również wystawa zabytkowych pojazdów w parku. Będzie iście biesiadnie! A to za sprawą imprezy towarzyszącej pn. „Sołtysiada z Zakolem”. Świętowanie zakończy potańcówka do godz. 2.

Zarówno w piątek i w sobotę, nie zabraknie m.in.: rodzinnych gier i zabaw, występów, konkursów i pokazów. Wokół sceny gwarantowana moc atrakcji przy stoiskach. W parku do dyspozycji milusińskich będzie lunapark. Smacznie i różnorodnie będzie w strefie food trucków. Będzie także bar z bogatym menu. Na miłośników mocnych wrażeń czekać będzie profesjonalna strzelnica.

W niedzielę, 26 czerwca odbędzie się uroczysta msza święta o godz. 16 w kościele p.w. Św. Bartłomieja w Unisławiu z udziałem władz samorządowych, gości i mieszkańców. Po eucharystii odbędzie się prelekcja o 800-leciu Unisławia oraz koncert orkiestry dętej z GOK-u w Unisławiu, który zwieńczy trzydniowe obchody. Dni Unisławia odbędą się w parku, przy ul. Parkowej 22. Osoby oraz firmy zainteresowane współpracą przy organizacji unisławskiego wydarzenia, proszone są o zgłaszanie się do biura GOK lub pod numerem tel. 56 68 68 734. Na Dni Unisławia zapraszają organizatorzy Gmina Unisław i Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu.

Wernisaż w Bibliotece w Chełmnie

Na 21.06.2022 r. (wtorek) o godz. 16.30 zaplanowano wernisaż wystawy „Za/ świat ballad Adama Mickiewcza” w Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Walentego Fiałka w Chełmnie. O godz. 17 zobaczymy spektakl "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza w opracowaniu i wykonaniu aktorów bydgoskich: Wandy i Eugeniusza Rzyskich.

W lipcu i sierpniu Biblioteka otwarta będzie: w poniedziałek i piątek od godz. 9 do 17, we wtorek, środę i czwartek od godz. 8 do 15. Punkt na os. M. Kopernika czynny będzie we wtorki między godz. 13 a 15.

Piknik rodzinny w Łunawach

Piknik rodzinny na Dzień Łunawiaka zaplanowano na 26 czerwca w Łunawach. Impreza rozpocznie się o godz. 14. W programie: animacje, przejazdy bryczką, dmuchańce, a także lody, wata cukrowa i grill.

Noc świętojańska z gminą Stolno

Noc świętojańską z gminą Stolno zaplanowano na 24 czerwca w Małym Czystem. W programie: biesiada i animacje na ludowo z zespołem Kundzia z ChDK przy interpretacji autorskiej Huberta Sierocińskiego, a około godz. 23 przejście nad jezioro w Małem Czystem. Tam nastąpi prezentacja obrzędów świętojańskich przez Zespół Tańca Ludowego Kundzia, a także puszczanie wianków, szukanie kwiatu paproci czy taniec z ogniem. Będą: grochówka, kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem, degustacja potraw grillowych przygotowanych podczas warsztatów kulinarnych, wata cukrowa, popcorn, napoje i słodki poczęstunek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska