
W marcu tego roku ruszyła budowa nowych alejek spacerowych wokół Starego Kanału Bydgoskiego, pomiędzy śluzami przy ul. Wrocławskiej i Czarnej Drodze. Po stronie Okola powstaje też droga dla rowerzystów.
Inwestycja to jeden z pierwszych projektów ponadosiedlowych realizowanych w oparciu o BBO. W pierwszej kolejności powstaje ciąg pieszy po południowej stronie kanału.

Trasa zlokalizowana po północnej stronie będzie miała charakter ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3,5 metra. Zacznie się przy ul. Kanałowej i prowadzić będzie wzdłuż brzegu. Aleja na brzegu południowym, przewidziana dla pieszych, będzie miała szerokość ok. 2 m. W ramach inwestycji zarezerwowane zostaną również miejsca na nowe ławki.
Łącznie na inwestycję nad Starym Kanałem Bydgoskim miasto zarezerwowało pulę 1,6 mln zł.

Warto dodać, że to nie pierwsze zadanie realizowane w ramach BBO nad Kanałem. W poprzednich latach miasto odświeżyło fragment parku pomiędzy ul. Wrocławską i r. Grunwaldzkim.
Wprowadzone zostały nowe nasadzenia, kładki i elementy małej architektury. Na ten cel przeznaczono 3,5 mln zł. Ponadto, na terenie parku po stronie os. Wilczak powstały nowe chodniki, plac do street workoutu i monitoring. Wybieg dla psów został wyposażony w nowe urządzenia, a na bulwarze im. S. Malinowskiego powstała 55. stacja BRA.

Zgłaszając projekty, bydgoszczanie nie zapomnieli też o ekologii.
Jednym z pomysłów była organizacja Bydgoskiego Festiwalu Zero Waste na Wyspie Młyńskiej. Zadanie poparło 588 osób.
Podczas wydarzenia zaplanowano m.in. warsztaty z szycia wielorazowych worków, pokazy robienia i używania ekologicznej chemii domowej, prezentacje kosmetyków naturalnych, pokazy kuchni wegetariańskiej i wegańskiej, a także wykłady ekologiczne.
Festiwal miał się od odbyć w maju tego roku. Niestety, z uwagi na pandemię impreza nie doszła do skutku.