https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jasełka, kolędy i prezenty

(kk)
W czwartek dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 im. Juliana Tuwima w Golubiu-Dobrzyniu wystawiły jasełka dla mieszkańców miasta.

     Uroczystość odbyła się w golubskim Domu Kultury. Maluchy do występu zostały przygotowane przez panie przedszkolanki oraz rodziców. Jasełka obejrzeli nie tylko najbliżsi dzieci, lecz także mieszkańcy miasta. Wszystkich zachwyciły przede wszystkim stroje małych aktorów, które oddały atmosferę czasów, w których narodził się Chrystus. Przedszkolaki świetnie opanowały swoje role, bez tremy recytowały i śpiewały. Wiele podziwu wzbudziły kolędy w wykonaniu aniołków.
     Po zakończeniu przedstawienia Dom Kultury odwiedził św. Mikołaj. Niespodziewany gość obdarował prezentami nie tylko przedszkolaków, lecz wszystkie dzieci, które pojawiły się na uroczystości. Nasi milusińscy nie bali się siwej brody Mikołaja, jego długiego płaszcza i grubego głosu. Nawet dzieci z najmłodszej grupy odważyły się zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk. Niecodzienny gość był pod wrażeniem, zwłaszcza gdy dzieci dzieliły się swoimi marzeniami. Mikołaj obiecał, że odwiedzi Golub-Dobrzyń w przyszłym roku.
     

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska