Zobacz wideo: Akcyza na alkohol i papierosy w górę

- Osoby, które pozytywnie zakończą postępowanie kwalifikacyjne znajdą zatrudnienie w Wydziale Realizacji i Służby Dyżurnej w Toruniu, I Dziale Realizacji w Toruniu, II Dziale Realizacji w Bydgoszczy oraz w III Dziale Dochodzeniowo-Śledczym w Bydgoszczy. Służba w Służbie Celno-Skarbowej to zarówno praca biurowa, jak i w terenie - mówi Kinga Błaszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.
Kto może zostać funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej
Funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej może zostać osoba:
- jest obywatelem polskim,
- korzysta z pełni praw publicznych,
- nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
- posiada wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe,
- cieszy się nieposzlakowaną opinią,
- której stan zdrowia pozwala na pełnienie służby na określonym stanowisku,
- nie pełniła służby zawodowej ani nie pracowała w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 2141), ani nie była ich współpracownikiem.
- posiadać dobry stan zdrowia.
Przyjęcie do służby następuje po ukończeniu postępowania kwalifikacyjnego.
Więcej informacji o warunkach zatrudnienia na stronie BIP+ IAS w zakładce https://www.kujawsko-pomorskie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-bydgoszczy/ogloszenia/nabor/oferty-pracy
- Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej są objęci zaopatrzeniowym systemem emerytalnym służb mundurowych i mogą ubiegać się o emeryturę mundurową - podsumowuje Kinga Błaszczyńska.