To już kolejne celne uderzenie kujawsko-pomorskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej w nielegalny hazard. Tym razem dwa takie punkty rozbili funkcjonariusze z Torunia. Zabezpieczyli w sumie 9 urządzeń służących nielegalnych do gier oraz gotówkę. 5 osób usłyszało zarzuty uczestnictwa oraz prowadzenia i urządzania nielegalnych gier hazardowych.
Dwie "jaskinie hazardu". Tam wkroczyli funkcjonariusze KAS z Torunia
Pierwszą „jaskinię hazardu" funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Torunia zlikwidowali we Włocławku. Na miejscu zabezpieczyli pięć gotowych do użycia automatów. Podczas przeszukania znaleźli także gotówkę przeznaczoną na wypłaty dla graczy, dokumenty i telefony komórkowe.
-Mundurowi z KAS przeszukali również miejsce zamieszkania osoby „opiekującej" się tym lokalem. W jego efekcie wykryli dodatkowe dowody potwierdzające nielegalną działalność punktu z jednorękimi bandytami - dodają sluzby prasowe KAS.
Zespół funkcjonariuszy KAS z Torunia, przy wsparciu Grupy Zabezpieczenia Działań z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w warszawie, przeprowadził również akcję likwidacji punktu z nielegalnym hazardem w Barcinie. Tym razem mundurowi znaleźli i zabezpieczyli między innymi 4 nielegalne automaty do gier oraz router.
Łącznie, w wyniku podjętych działań, pięć osób usłyszało zarzuty związane z prowadzeniem i urządzaniem nielegalnych gier na automatach oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych.
Polecamy
Hazard to nie tylko przestępstwo, ale i problemy całych rodzin
Przy tej okazji KAS przypomina, że nielegalny hazard to nie tylko przestępstwo, ale również realne zagrożenie dla uczestników i lokalnej społeczności. Za organizację oraz udział w takich grach grożą poważne konsekwencje karne.
Nie jest też tajemnicą, że hazard może prowadzić do uzależnień, strat finansowych oraz poważnych problemów rodzinnych i społecznych. Poza tym często bywa, że takiemu hazardowemu procederowi towarzyszy handel narkotykami - to specyfika całej tej "branży", nie tylko w naszym regionie.
-W przypadku podejrzeń o prowadzenie nielegalnej działalności hazardowej należy niezwłocznie poinformować Krajową Administrację Skarbową. Można też złożyć anonimowe zgłoszenie za pośrednictwem Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS na nr 800 060 000 - przypomina służba KAS.
Za każdy nielegalny automat - 100 tysięcy złotych grzywny
Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach lub punktach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

Okiem Kielara odc. 14
Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.
Za każdy nielegalny automat przewidziana jest kara w wysokości 100 tysięcy złotych. Uwaga! Co ważne, dotyczy ona zarówno osoby urządzającej nielegalne gry hazardowe, jak również właściciela lokalu, w którym działają niezarejestrowane automaty.