Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jesteście wielcy! Udało się zebrać 4 mln złotych dla Mateusza Oźminy

Monika Smól
Monika Smól
Mateusz Oźmina jest już w drodze do USA na operację, która ma uratować jego życie. Jest to możliwe dzięki dziesiątkom tysięcy osób, które pomogły zebrać pieniądze
Mateusz Oźmina jest już w drodze do USA na operację, która ma uratować jego życie. Jest to możliwe dzięki dziesiątkom tysięcy osób, które pomogły zebrać pieniądze Facebook
- Kochani jesteśmy w Warszawie!!!Niedługo wsiadamy do samolotu!!! - napisała dziś rani na facebookowej stronie „Licytacje dla Mateusza” Agnieszka Oźmina, mama chorego na guza mózgu chłopca. A godzinę później dodała: Już na pokładzie. W drodze po życie. Dziękujemy. Wyruszyła z synem w podróż po życie, bo jedyną szansą dla niego jest leczenie w Nationwide Children’s Hospital w Ohio.

A godzinę później mama chłopca dodała: Już na pokładzie. W drodze po życie. Dziękujemy.

Udało się! Zebrano 4 mln złotych na leczenie Mateusza w USA. To była jedyna szansa dla chłopca, u którego nastąpiła wznowa. Dzięki tysiącom ludzi dobrego serca, którzy zaangażowali się w akcję, zaledwie w ciągu dwóch tygodni, zebrano potrzebną na wyjazd kwotę. O pomoc dla Mateusza apelowały między innymi znane aktorki: Katarzyna Zielińska, Małgorzata Kożuchowska, jak również lider zespołu Raz, dwa, trzy – Adam Nowak.

Licytacje dla Mateusza z Przysieka. O pomoc apeluje nawet aktorka Małgorzata Kożuchowska

Mama Mateusza pracowała w Zespole Szkół nr 2 w Chełmnie i tutejszej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, ostatnio pracowała w takiej instytucji w Toruniu. Stąd ogromne zaangażowanie w pomoc chłopcu także chełmnian.
Kolacje z deserem na dachu ratusza miejskiego (Muzeum Ziemi Chełmińskiej) ofiarowali na licytacje burmistrz Chełmna i jego zastępca. Początkowo miała być jedna kolacja dla dwojga, ale będą dwie.

- Po pięknej rywalizacji kolację dla dwojga na dachu ratusza kwotą 3513,13 zł wygrywa pan Piotr - na kolację zaprasza burmistrz Artur Mikiewicz, deser funduje wiceburmistrz Piotr Murawski. Fam Technika Odlewnicza z drugim wynikiem 3400 złotych, odpowiada na propozycję i wpłacając tę samą kwotę, co zwycięzca, licytuje drugą kolację - kolację funduje wiceburmistrz, burmistrz stawia deser – poinformowali zainteresowanych.

Pod postem mamy Mateusza, opublikowanym wczorajszej nocy, w którym dziękuje za ogromne wsparcie swoje polubienia zostawiło prawie 5,5 tysiąca osób! Dowodzi to ogromnego zainteresowania i zaangażowania.

Pani Agnieszka dziękuję za ogromne wsparcie dla jej syna

- Kochani dziś wydarzyła się, rzecz wielka!!! Dzięki Wam właśnie zebraliśmy - dwa dni przed wyznaczonym czasem, w ciągu 2 tygodni, 4 miliony złotych na leczenie mojego syna Mateusza w UDA. Wsparło nas i walczyło razem z nami ponad 63 tys. osób!!!!!! To cud. To nie zdarza się co dzień. To po ludzku niemożliwe!!! A jednak!!!! Coś się wydarzyło i ja nie wiem co, że mimo pandemii i troski o własny byt, zdrowie, życie, tyle ludzi pootwierało swoje serca i zaangażowało się w naszą walkę. Do tej pory walczyliśmy sami - przy wsparciu rodziny. Teraz to się zmieniło!!! Wiem, że byliście ze mną, myślą, słowem,gestem. To dzięki Wam, dzięki Mateuszowi i Kubie- gdy brakowało mi sił, podnosiłam się i walczyłam dalej. Brakuje mi słów, bo chciałabym Wam powiedzieć coś wielkiego i pięknego, czego jeszcze nie słyszeliście, a byłoby równie wielkie i piękne jak to, co dla nas -dla Mateusza zrobiliście. Nic mądrzejszego nie przychodzi mi do głowy. Wiem tylko, że jestem Wam wdzięczna i mam nadzieję, że kiedyś będę mogła się odwdzięczyć, za to całe dobro, którego doświadczyłam. To przeżycie nie do opisania, zmienia patrzenie na drugiego człowieka, mam nadzieję, że już na zawsze. Pozwala też poznać prawdziwych przyjaciół, których jak przysłowie mówi, poznaje się w biedzie… Obok rodziny, tej bliższej i dalszej pojawiła się cała horda osób Aniołów, która zawiadowała tą naszą zbiórką, nakręcała ją, promowała. Nie sposób wymienić wszystkich: podziękowania niech płyną do moich cudownych administratorów, dyrektorów i nauczycieli szkół, przedszkoli, poradni PPP, mediów, fundacji, stowarzyszeń, przedsiębiorców, do wszystkich ludzi dobrej woli i wielkiego serca, tych znanych i mniej znanych, do dzieci. Dziękuję mężowi, rodzicom, rodzeństwu, kuzynostwu i dalszej rodzinie, ale przede wszystkim moim dzieciom - Mateuszowi i Kubusiowi, którzy są całym moim światem...., każdego dnia uczą mnie pokory, cierpliwości, miłości.

Włamywał się i kradł w Chełmnie. Stanie przed sądem

Marta Popławska, administrator grupy „licytacje dla Mateusza” dziękuje i apeluje.

- Przyszedł czas na podziękowania. Zacznę od osoby, która stoi za całym tym zamieszaniem Paulina Ziemińska jesteś wielka!!! Stworzyłaś tą grupę. Zjednoczyłaś ludzi. Dziękuje wszystkim administratorom. Praca w takim gronie to czysta przyjemność. Jednak szczególne brawa należą się Wam - jesteście aniołami na ziemi. Dziś do godziny 23:59 wszystkie pieniążki z licytacji muszą wpłynąć na konto Mateusza. Przejrzyjcie swoje licytacje. Oznaczcie zwycięzcę i poproście o potwierdzenie wpłaty oraz kontakt na priv. Nie usuwajcie posta dopóki nie otrzymacie potwierdzenia wpłaty i nie nawiążecie kontaktu. Jak już macie oba punkty za sobą usuńcie proszę post, jednak nie wcześniej. W zdjęciach macie informację jak wyszukać swoje posty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Opaska na depresję - to może być przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska