Jeszcze tylko dziś ARiMR przyjmuje wnioski od mikroprzedsiębiorców

(ARiMR), (HEJ)
Dzięki wsparciu w ramach "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw"  powstało już ok. 10 tys. miejsc pracy
Dzięki wsparciu w ramach "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" powstało już ok. 10 tys. miejsc pracy sxc.hu
Miikroprzedsiębiorcy, którzy chcą w tegorocznym naborze skorzystać z dotacji na tworzenie nowych miejsc pracy na terenach wiejskich, mają dziś ostatnią szansę na złożenie dokumentów.

Na wsparcie z "Tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw" (w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013) przeznaczono w tym roku ponad 2,5 miliarda zł. Od początku tegorocznego naboru, który rozpoczął się 26 września, do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa złożyło swoje wnioski blisko 2,84 tys. osób zainteresowanych taką pomocą, a łączna kwota wsparcia o jakie się ubiegają wynosi blisko 582 mln zł.

Dla nich jest ta pomoc

Zasady przyznawania pomocy z działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw", nie zmieniły się w porównaniu z tymi obowiązującymi w ubiegłym roku. Jest ono adresowane do osób lub podmiotów gospodarczych, które chcą rozpocząć lub rozwinąć działalność tworząc mikroprzedsiębiorstwa czyli firmy zatrudniające mniej niż 10 pracowników, w których roczny obrót lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 mln euro. Co ważne, do otrzymania wsparcia kwalifikują się tylko mikroprzedsiębiorstwa, które chcą działać lub już działają na terenach wiejskich lub miejsko-wiejskich, z wyłączeniem miast powyżej 5 tys. mieszkańców. Trzeba pamiętać, że mikroprzedsiębiorca nie może być ubezpieczony w KRUS.
Wsparcie w ramach "Tworzeni i rozwój mikroprzedsiębiorstw" będzie udzielane na projekty, po realizacji których zostaną utworzone nowe miejsca pracy. W przypadku, gdy powstanie jedno nowe stanowisko pracy, będzie można otrzymać 100 tys. zł. Utworzenie dwóch nowych miejsc pracy - 200 tys. zł., a trzech lub więcej - 300 tys. zł. Wysokość wsparcia przyznanego przez ARiMR może wynieść do 50% kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji.

Zrób to osobiście

Wniosek o pomoc należy złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę w oddziale regionalnym ARiMR, właściwym ze względu na miejsce realizacji inwestycji, można też wysłać go pocztową przesyłką rejestrowaną. O kolejności, w jakiej przysługuje pomoc, będzie decydowała liczba punktów, które ARiMR przyzna na podstawie tzw. rankingu, czyli kryteriów określonych w rozporządzeniu MRiRW. Preferowane będą operacje z regionów uboższych, borykających się z dużym bezrobociem, a także te które doprowadzą do powstania jak największej liczby nowych miejsc pracy.

Dotychczas, w ramach przeprowadzonych w 2009 i 2010 roku naborów wniosków, dofinansowanie otrzymało prawie 5 tys. firm. Pomoc przyznana im na realizację projektów inwestycyjnych przyczyniła się do utworzenia ok. 10 tys. nowych miejsc pracy.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie