Gazeta Pomorska

Jeszcze tylko dziś w WDK można obejrzeć niezwykły musical uczniów z Zielenia [zdjęcia]

W sobotę w WDK odbyła się premiera spektaklu muzycznego „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”. Uczniowie z Zielenia pracowali nad nim przez

Alicja Kalinowska

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/29] Następne

W sobotę w WDK odbyła się premiera spektaklu muzycznego „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”. Uczniowie z Zielenia pracowali nad nim przez ostatnie 1,5 roku. Twórcami musicalu są Andrew Lloyd Webber (muzyka) i Tim Rice (tekst), kompozytor tak znanych utworów jak "Upiór w operze" czy "Koty".

Spektakl przedstawia fragment Księgi Rodzajów Starego Testamentu - dzieje Jakuba i jego synów. Światową premierę miał on w marcu 1968 roku. Sukces musicalu przyczynił się do jego rozwoju. Został on znacznie rozbudowany, a w Ameryce trafił na czołowe pozycje list przebojów.

W WDK uczniowie wystawili polską wersję musicalu. Prace nad spektaklem trwały przez 1,5 roku. W główną rolę - Józefa - wcielił się Wiktor Chmiel, ucznia SP w Zieleniu.

Wystawienie przedstawienia było pomysłem Sabiny Topij-Brylińskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zieleniu.

Pieniądze na realizację tego pomysłu pozyskało stowarzyszenie „Przyjaciele Wronia”.

Łącznie nad musicalem pracowało 90 uczniów i 15 nauczycieli. - Przy spektaklu pomagała nam cała społeczność Zielenia. Wszyscy pracowaliśmy na zasadzie wolontariatu - wyjaśnia Sabina Topij-Brylińska, dyrektor szkoły.

Dziś o godz. 17 zaplanowano ostatnie przedstawienie. Wstęp bezpłatny.

Polecamy