Joker Mekro Świecie ponownie lepszy od rezerw Pałacu Bydgoszcz

Tego ataku Eweliny Toborek nie udało się zablokować bydgoszczankom
Tego ataku Eweliny Toborek nie udało się zablokować bydgoszczankom Sławomir Wojciechowski
W drugich spotkaniach półfinału play off w II lidze kobiet ponownie zwyciężali Joker Mekro Świecie i Chemik II Police.

Joker Mekro Świecie - Pałac II Bydgoszcz (półfinał nr 2)

Joker Mekro Świecie - Pałac II Bydgoszcz 3:0 (15, 18, 17)
Joker: Wenerska, Lenz, I. Hohn, Wójcik, Toborek, A. Hohn, Walczak (libero) oraz Nowak, Kutyła, Strządała, Śmieszek.
Pałac: Szczygieł, Nowacka, Ciesiulewicz, Ziółkowska, Fojucik, Pieczka, Spryszyńska (libero) oraz Karpińska, Bączyńska, Browarczyk, Pyzdrowska, Jakielaszek.
W rywalizacji do trzech zwycięstw: 2:0 dla Jokera.

Na drugie spotkanie zespół bydgoski przyjechał wzmocniony Weroniką Fojucik i Zuzanną Pieczką. Wydawało się, że jokerkom będzie trudniej odnieść zwycięstwo niż w sobotę. Tymczasem już 1. set pokazał, że derby mogą mieć podobny przebieg. Świecianki od początku były świetne dysponowane. W ataku nie myliły się Magda Lenz, Izabela Hohn i Anna Hohn. Od remisu 6:6 podopieczne Andrzeja Nadolnego zdobyły 8 punktów pod rząd. Potem nie zwalniały tempa - 17:8, 21:14, by wygrać do 15.

Trener rezerw Pałacu Maciej Kromrych zdecydował się na roszadę na pozycji libero. Joannę Spryszyńską zastąpiła Pola Nowacka. Nie zrobiło to wrażenia na świeciankach, bo te szybko na początku 2. partii uzyskały pięciopunktowe prowadzenie 6:1,7:2 i 10:5. Jednak wówczas nastąpił najlepszy moment pałacanek w tym spotkaniu. Zaczęły w końcu grać na swoim poziomie i nie tylko odrobiły straty, ale nawet objęły prowadzenie 14:13. I wtedy niespodziewanie znów stanęły, co wykorzystał Joker uciekając na 19:14. Przyjezdnym nie udało się już wrócić na swoje tory, przegrały do 18.

Także początek 3. odsłony był imponujący w wykonaniu gospodyń, które szybko odskoczyły na 7:1. Potem utrzymywały dystans 5-6 "oczek". Tylko raz bydgoszczanki zbliżyły się na trzy punkty (17:14), ale za chwilę przewaga Jokera znów wzrosła. Ostatecznie wygrał on tego seta do 17.
W rywalizacji do trzech zwycięstw jest 2:0 dla Jokera. Teraz rywalizacja przenosi się do Bydgoszczy. Trzeci mecz odbędzie się w niedzielę 23 marca. Za tydzień pałacanki czeka turniej półfinału mistrzostw Polski juniorek.

Jednostronnie w Policach

W drugiej parze półfinałowej niedzielny mecz trwał też trzy sety. Chemik II Police łatwo ograł Wybrzeże APS TPS Rumia 3:0 (9, 16, 13). I także w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 2:0.