Jokerki trzecie w Memoriale Krzysztofa Kowalczyka

Siatkarki ze Świecia w stolicy zaprezentowały się dobrze
Siatkarki ze Świecia w stolicy zaprezentowały się dobrze Sławomir Wojciechowski
W Warszawie zakończył się I Memoriał Krzysztofa Kowalczyka. Najlepsza była Siódemka Legionovia. Joker/Mekro Świecie zajął 3. miejsce.

W ostatnim spotkaniu "o brąz" Joker pokonał AZS LSW Warszawa 3:1 (25:22, 19:25, 25:20, 25:15). Mecz stał na dobrym poziomie. W pierwszych trzech setach gra była zacięta. W ostatnim warszawianki dotrzymywały kroku jokerom tylko do połowy. W zespole ze Świecia bardzo dobre zawody rozgrywały Hania Łukasiewicz, Kasia Wenerska i Agata Asinowicz. Joker dziś radził sobie bez kontuzjowanej Olgi Butt-Hussaim. Dopiero poniedziałkowe badania wykażą jak poważny jest to uraz.
Turniej wygrał beniaminek Orlen Liga Siódemka Legionovia Legionowo, który w finale pokonał pierwszoligową Spartę Warszawa 3:1. Legionowianki w całym memoriale straciły tylko dwa sety.

Wyniki - mecz o o 7. miejsce: Imtech AZS Politechnika Warszawska - AZS AWF UKSW Warszawa 3:0 (15, 18, 21).
Mecz o 5. miejsce: ŁKS Commercecon Łódź - Piast Szczecin 1:3 (-19, -14, 17, -18).
Mecz o 3. miejsce: Joker/Mekro Świecie - AZS LSW Warszawa 3:1 (22, -19, 20, 15).
Mecz o 1. miejsce: Sparta Warszawa - Siódemka Legionovia 1:3 (-21, -16, 21, -19).

Kolejność końcowa: 1. Siódemka Legionovia Legionowo, 2. Sparta Warszawa, 3. Joker/Mekro Świecie, 4. AZS LSW Warszawa, 5. Piast Netto Szczecin, 6. ŁKS Commercecon Łódź, 7. Imtech AZS Politechnika Warszawska , 8. AZS AWF UKSW Warszawa.

JOKER: Anna Hohn, Dominika Wojciechowska, Hania Łukasiewicz, Kasia Wenerska, Karolina Szewczyk, Ania Głowiak (l), Monika Nowak, Agnieszka Warzecha, Agata Asinowicz, Aleksandra Mirosław, Olga Butt Hussaim, Marta Duraj (l), Magdalena Froń. Trener - Andrzej Nadolny.

MVP memoriału została wybrana Magdalena Tekiel (AZS LSW Warszawa). Z kolei świecianka Kasia Wenerska była najlepszą rozgrywającą turnieju.