Joker/Mekro Świecie awansował do półfinału turnieju w Warszawie

Jokerki (niebieskie stroje) w fazie grupowej w turnieju w Warszawie jeden mecz wygrały, drugi przegrały. Jutro o godz. 10.30 zagrają w półfinale z gospodyniami Sławomir Woechowski
Siatkarki Jokera/Mekro Świecie po pierwszym dniu zachowały szanse, by ponownie wygrać Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Burmistrza dzielnicy Włochy.

W ten weekend odbywa się druga edycja tych zawodów. W hali sportowej OSiR-u Włochy w Warszawie gra sześć drużyn, w tym wicemistrz Danii Brondby Volleyball Klub. Jednak Dunki nie odegrają głównych ról. Pierwszy dzień należał do Zawiszy Sulechów, który jako jedyny wygrał oba mecze. Sulechowianki pokonały Skandynawki 2:1 i gospodynie z Lingwistycznej Szkoły Wyższej 3:0, co dało im 1. miejsce w grupie "A".

Joker/Mekro Świecie rzutem na taśmę okazał się najlepszy w grupie "B". Świecianki w pierwszym meczu dość pewnie ograły AZS Politechnika Warszawska 3:0. Tylko w 3. secie miały małe problemy z "inżynierkami", bo wygrały go dopiero na przewagi 26:24. Znacznie trudniejszym rywalem okazały się Karpaty Krosno. W pierwszych dwóch setach podopieczne Andrzeja Nadolnego nie miały wiele do powiedzenia. Przegrały je do 18 i 17. Jednak w ostatniej partii jokerki zagrały lepiej i wygrały ją 25:19. Dzięki temu do półfinału awansowały z 1. miejsca. W nim zmierzą się z AZS-em LSW Warszawa. Dodajmy, że za każdy zwycięski set drużyny otrzymywały 1 punkt.

Wyniki 1. dnia

Grupa "A": Zawisza Sulechów - Brondby Volleyball Klub 2:1 (15, 22, -25), AZS LSW Warszawa - Zawisza 0:3 (-19, -15, -27), Brondby Volleyball Klub - AZS LSW Warszawa 1:2 (-10, 25, -14)
1. Zawisza Sulechów 2 5 5:1
2. AZS LSW Warszawa 2 2 2:4
3. Brondby Volleyball Klub 2 2 2:4

Grupa "B": AZS Politechnika Warszawska - Joker/Mekro Świecie 0:3 (-17, -19, -24), Karpaty MOSiR Krosno - AZS Politechnika Warszawska 1:2 (21, -16, -10), Joker/Mekro - Karpaty 1:2 (-18, -17, 19)
1. Joker/Mekro Świecie 2 4 4:2
2. Karpaty Krosno 2 3 3:3
3. AZS Politechnika Warszawska 2 2 2:4