Siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie przegrały

Jakub Keller
Siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie na zakończenie rundy zasadniczej uległy WTS Solna Wieliczka  2:3 (16,-18,26,-17,-10).
Siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie na zakończenie rundy zasadniczej uległy WTS Solna Wieliczka 2:3 (16,-18,26,-17,-10). Sławomir Wojciechowski/archiwum

Podopieczne Andrzeja Nadolnego przystąpiły do meczu bez kontuzjowanych Aleksandry Szczygioł i Sonii Kubackiej. Mimo osłabienia, świecianki postawiły trudne warunki rywalkom z Wieliczki , lecz ostatecznie to zespół z południa Polski okazał się lepszy, wygrywając w tiea-breaku 15:10

Początek pierwszego seta to prawdziwa wymiana cios za cios. Aż do stanu 12:11, kiedy to Kinga Dybek wybroniła potężną bombę z drugiej linii, a rywalki popełniły błąd w powtórce ataku. Joker wyszedł wówczas na dwupunktowe prowadzenie, które później systematycznie powiększał. Do końca seta, zawodniczki ze Świecia pozwoliły zdobyć rywalkom już tylko 5 punktów, w efekcie czego wygrały pierwszą odsłonę spotkania 25:16.

W drugiej partii rolę się jednak odwróciły i to WTS dominował na parkiecie. W pewnym momencie wieliczanki wygrywały już nawet 9 punktami (10:19). Ostatecznie Jokerowi udało się zmniejszyć nieco stratę do siedmiu oczek przegrywając tym samym 18:25.
Trzeci set był zdaniem wielu kibiców zgromadzonych w hali najciekawszy. Sytuację w nim odwracały się jak w kalejdoskopie. Dobrze tę partię zaczęły wieliczanki, które wypracowały sobie trzypunktową przewagę (1:4). Straty jednak, jokerki odrobiły aż z nawiązką. W pewnym momencie, świecianki wygrywały już nawet 18:12 i wydawać by się mogło że zwycięstwo w tej partii mają już na wyciągnięcie ręki. Wówczas do odrabiania strat wziął się WTS, który doprowadził nawet do wyniku 19:20. Końcówka należała jednak do podopiecznych Andrzeja Ndolnego, które zwyciężyły 28:26.

Czwartą partię ponownie zdominowały przyjezdne. Początek na to jednak nie wskazywał, gdyż przez dłuższy czas wynik oscylował w okolicy remisu. Przy stanie 12:12, dwukrotnie na blok nadziała się Wyrwa a wieliczanki przejęły inicjatywę, której nie oddały już do końca seta.

OSBOWOŚĆ ROKU ZOBACZ RANKING i ZAGŁOSUJ: OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 | Wielki finał plebiscytu rozpoczęty!

By wyłonić zwycięzcę, była zatem potrzeba rozegrania piątego seta. W tym znowu, ku rozpaczy swieckich kibiców lepsze okazały się siatkarki z Małopolski.

Joker Mekro Energoremont Świecie po zakończeniu rozgrywek w rundzie zasadniczej, zajmuje w tabeli trzecie miejsce. W pierwszej rundzie fazy play-off świecianki podejmą zespół AZS Politechniki Opolskiej. Pierwszy mecz odbędzie się 4 marca w Opolu. Rewanż tydzień później w Świeciu.