Joker/Mekro Świecie bez większego trudu ograł Orła Malbork

Magda Froń (z nr 14) otrzymała wczoraj więcej minut od trenera Andrzeja Nadolnego. Odwdzięczyła się kilkoma udanymi atakami Sławomir Wojciechowski
Nie było niespodzianki w sobotę w Świeciu. W meczu 13. kolejki II ligi kobiet Joker/Mekro Świecie potrzebował tylko trzech setów, by pokonać beniaminka z Malborka.

Joker/Mekro Świecie - Orzeł Malbork

Joker/Mekro Świecie - Orzeł Malbork 3:0 (25:17, 25:16, 25:19)
Joker: Brodacka, Warzecha, Mirosław, Łukasiewicz, Mrówczyńska, Hohn, Głowiak (1. libero) oraz Wenerska, Nowak, Froń, Asinowicz, Duraj (2. libero)
Orzeł: Zachaczewska, Kowalska, Dar. Dąbrowska, Dag. Dąbrowska, Kuleta, Kostkowska, Kulik (libero) oraz Michalewicz, Mikołajewska, Wysocka, Dziekońska,

Miał być spacerek i był, chociaż z małymi przeszkodami. W 3. secie świecianki pozwoliły sobie na trochę luzu i z prowadzenia 14:7 zrobiło się tylko 17:16. Jednak młode siatkarki z Malborka nie potrafiły pójść za ciosem. W końcówce tej części meczu całkowicie się pogubiły oddając 7 punktów za darmo po własnych błędach. W dwóch poprzednich partiach Orzeł trzymał początkowo wynik, ale wystarczyło kilka skutecznych ataków Hani Łukasiewicz i Anny Hohn, by przewaga gospodyń momentalnie wzrosła. Trener Andrzej Nadolny dał pograć wszystkim zawodniczkom. Swoja szansę wykorzystała Magdalena Froń, która przeprowadziła kilka udanych akcji. Po dłuższej przerwie kibice na boisku zobaczyli Aleksandrę Mirosław, która podleczyła juz chory bark. I zajęła miejsce na środku bloku kontuzjowanej Karoliny Szewczyk.

Jako ciekawostkę dodajmy, że kapitanem Orła jest Patrycja Kowalska, była zawodniczka Budowlanych Toruń.