Joker/Mekro Świecie ograł outsidera z Wielkopolski

Katarzyna Siwek najczęściej z zawodniczek z Murowanej Goślinie nękała jokerki atakami, ale ich jakość była daleka od ideału Sławomir Wojciechowski
W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego II ligi kobiet Joker/Mekro Świecie zwyciężył UKS Murowana Goślina 3:0. I zapewnił sobie 3. miejsce przed fazą play off.

Joker/Mekro Świecie - UKS Murowana Goślina

Joker/Mekro Świecie - UKS Murowana Goślina 3:0 (11, 16, 15)
Joker: Wenerska, Łukasiewicz, Nowak, Warzecha, Mirosław, Hohn, Duraj (1. libero) oraz Brodacka, Mrówczyńska, Asinowicz, Froń, Głowiak (2. libero).
UKS: Gałązka, Walczak, Siwek, Stefańska, Gorwa, Błachowiak, Galant (libero) oraz Narożna, Pater.

To miał być spacerek dla siatkarek ze Świecia. I był. Chociaż pozwoliły one sobie na małe przystanki w 2. i 3. secie. Pierwszego wygrały bez najmniejszego trudu. Dobra zagrywka oraz skuteczne ataki Hani Łukasiewicz, Agnieszki Warzechy, Oli Mirosław i Moniki Nowak dały Jokerowi szybko wysokie prowadzenie. I kontrolę wydarzeń na boisku. Zresztą przyjezdne mocno w tym pomagały oddając 10 punktów za darmo po własnych błędach.

W secie nr 2 sytuacja się trochę zmieniła. UKS trzymał się długo, do 17:16. Wówczas na zagrywkę weszła Ania Hohn i zaczęły się kłopoty outsidera. Nie potrafił on już zatrzymać jokerek.

Trener musiał zareagować

Trzecia odsłona zaczęła się podobnie jak poprzednia, z tym że od remisu 4:4 cztery punkty pod rząd zdobyły zawodniczki z Wielkopolski. Trener Jokera Andrzej Nadolny musiał wziąć czas, by przerwać ich passę. Po wznowieniu gry skutecznie zaatakowała Anna Hohn, ale za chwilę gospodynie popełniły dwa błędy i zrobiło się 5:10. Jednak wówczas świecianki wróciły na właściwe tory. Dobra zagrywka Oli Mirosław zaczęła sprawiać kłopoty rywalkom. Jokerki skutecznie wyprowadzały kontry. Zdobyły 10 punktów pod rząd. I objęły prowadzenie 15:10, a po chwili 21:11. Było jasne, że już nic złego im się nie stanie.

Dzięki wygranej Joker na kolejkę przed końcem sezonu zapewnił sobie 3. miejsce. I w półfinale play off zmierzy się z Piastem Szczecin.