Sześć razy na ringu pojawią się pięściarze i pięściarki, zaś kolejne trzy walki stoczą kickbokserzy. - To ukłon ze strony klubu dla Arkadiusza Olkiewicza - kickboksera, który bardzo mocno jest związany z klubem. Aktualnie pełni funkcję trenera - mówi Tomasz Janowski - jeden z głównych organizatorów uroczystości.
Oprócz walk zostanie wydzielona także część oficjalna podczas której nagrodzone zostaną wszystkie osoby związane z świeckim boksem. Prócz zawodników, których jest prawie dwustu, uhonorowanych zostanie także 30 działaczy, 4 lekarzy i 5 sędziów. - Chcieliśmy zaprosić na galę kogoś znanego ze świata boksu. Jednak zważywszy na termin, który przypada akurat w Wielką Sobotę, będzie to trudne zadanie - mówi Tomasz Janowski.
Data obchodów jubileuszu nie jest jednak przypadkowa. Klub co prawda istnieje od stycznia 1987 roku, lecz pierwszy mecz bokserski odbył się dopiero w kwietniu tamtego roku. - Pamiętam to wydarzenie doskonale. Było to spotkanie Wda Świecie - Astoria Bydgoszcz w Domu Kultury w Świeciu. Ludzie przychodzili z własnymi krzesłami, gdyż nie było gdzie usiąść. Boksowałem wtedy, ale udało mi się mniej więcej policzyć, że na ,,trybunach” zasiadło około 2 tys. kibiców - wspomina Janowski.
Rewolucja PiS pożera sondażowe poparcie [sondaż]
Wda Świecie, podczas 30 lat działalności zdobyła prawie 200 medali Mistrzostw Polski. Ponadto pięściarka Jagoda Karge wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy i Świata właśnie w barwach Wdy. Klub wychował też sporo zawodników, którzy naleźli się w składzie reprezentacji Polski. Byli to Krzysztof Warchoł, Tomasz Janowski, Paweł Tynkiewicz i Artur Bojanowski. Ten ostatni to zresztą istna legenda świeckiego boksu. Aktualnie reprezentantem Polski jest także świeżo upieczony mistrz kraju - Jakub Słomiński.