Jubileuszowa, 25. gala Złotej Setki Pomorza i Kujaw -...

  Jubileuszowa, 25. gala Złotej Setki Pomorza i Kujaw - nagrodziliśmy najlepszych przedsiębiorców w regionie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Nowe wiadomości: 0

  Wszystkie wiadomości: 20

  Najnowsza -

  Tradycyjnie gala Złotej Setki odbywa się w Bydgoszczy.

  Tradycyjnie gala Złotej Setki odbywa się w Bydgoszczy. ©Arkadiusz Wojtasiewicz

  Już od ćwierć wieku redakcja "Gazety Pomorskiej" przygotowuje ranking Złotej Setki Pomorza i Kujaw, nagradzając podczas uroczystego spotkania przedsiębiorców, którzy w minionym roku poradzili sobie najlepiej. Jubileusz domaga się podsumowań, zatem i tych nie zabrakło podczas dzisiejszej gali w Operze Nova.
  Tradycyjnie gala Złotej Setki odbywa się w Bydgoszczy.

  Tradycyjnie gala Złotej Setki odbywa się w Bydgoszczy. ©Arkadiusz Wojtasiewicz

  • Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

   Wieczór kończy koncert Igora Herbuta, lidera grupy LemON. Pełen ranking 30 czerwca (środa) znajdzie się w "Gazecie Pomorskiej" w dodatku Złota Setka Pomorza i Kujaw (tylko do wydania detalicznego) i w e-wydaniu na stronie Prasa24.pl. 

   Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej "Gazety Pomorskiej" pomorska.pl, gdzie będziemy publikować kolejne materiały i galerie zdjęć. Dziękujemy za śledzenie relacji.

   Gratulujemy wyróżnionym firmom i życzymy wspaniałych wyników ich działalności.

   • https://pomorska.pl/jubileuszowa-25-gala-zlotej-setki-pomorza-i-kujaw-nagrodzilismy-najlepszych-przedsiebiorcow-w-regionie/rz/c3-15677356/rw/284417
  • Ambasadorzy Złotej Setki Pomorza i Kujaw

   Podczas jubileuszowej Złotej Setki chcieliśmy w szczególny sposób docenić firmy, która od samego początku naszego rankingu osiągały wysokie wyniki finansowe – to nasi Ambasadorzy Złotej Setki Pomorza i Kujaw. Na scenę wychodzą przedstawiciele firm:

   • Mondi Świecie SA, Świecie
   • Anwil SA, Włocławek 
   • Apator SA, Toruń
   • Cereal Partners Poland Toruń-Pacific Sp. z o.o., Toruń
   • Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA, Toruń 
   • Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz SA, Bydgoszcz

   • https://pomorska.pl/jubileuszowa-25-gala-zlotej-setki-pomorza-i-kujaw-nagrodzilismy-najlepszych-przedsiebiorcow-w-regionie/rz/c3-15677356/rw/284415
  • Wyróżnienia od dziennikarzy Gazety Pomorskiej

   Tradycyjnie swoje wyróżnienia przyznali też dziennikarze Gazety Pomorskiej, trafiają one do:

   • ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp. k, Bydgoszcz
   • Ekonstal Sp. z o.o. Sp.k., Osielsko
   • Syneo.pl sp. z o. o. sp. k., Bydgoszcz
   • Grupa Moderator Biuro Sprzedaży sp. z o.o., Bydgoszcz
   • https://pomorska.pl/jubileuszowa-25-gala-zlotej-setki-pomorza-i-kujaw-nagrodzilismy-najlepszych-przedsiebiorcow-w-regionie/rz/c3-15677356/rw/284413
  • Liderzy Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

   Nagradzamy laureatów w następnej kategorii - Liderzy Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

   • I miejsce: Abramczyk Sp. z o.o., Bydgoszcz - spółka w ubiegłym roku przekazała wysokiej klasy respiratory placówkom służby zdrowia, w tym trudnym czasie wspierała też kluby sportowe. Na co dzień tworzy przyjazne miejsce pracy, w którym sukces może odnieść każdy niezależnie od rocznika i paszportu w kieszeni. 
   • II miejsce: Mondi Świecie SA, Świecie - firma przekazała darowizny dla szpitali w regionie na zakup sprzętów i materiałów medycznych. Na jej wsparcie mogły też liczyć lokalne szkoły i przedszkola oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze. Aktywnie włącza się w akcje dla społeczności lokalnej, wspiera kluby sportowe. 
   • III miejsce: Polmass SA, Bydgoszcz -  firma dofinansowała prawie 20 podmiotów i zrealizowała kilkadziesiąt zadań o charakterze społecznym. Wspierała finansowo m.in. szpitale, instytucje kultury. Prowadziła cykl webinariów z ekspertami dla rolników. Wspierała dzieci pracowników szkolną wyprawką.

   Przedstawicielka firmy Abramczyk: - Jedna z teorii biznesu mówi, że aby osiągnąć cel, trzeba dbać o pracowników i o jakość produktu. Nam się to udało.

   • https://pomorska.pl/jubileuszowa-25-gala-zlotej-setki-pomorza-i-kujaw-nagrodzilismy-najlepszych-przedsiebiorcow-w-regionie/rz/c3-15677356/rw/284411
  • Liderzy w dobie pandemii

   To był kolejny rok pod znakiem pandemii, dlatego już po raz drugi przyznaliśmy tytuły Lider w dobie pandemii pięciu firmom, które wyróżniały się w walce z COVID-19.

   Pizzeria Farfalla, Bydgoszcz - właścicielka pizzerii, pomimo iż sama została dotknięta ograniczeniami, stworzyła akcję „Przybij wirtualną piątkę służbom ratunkowym”. Początkowo umożliwiała ona służbom zaangażowanym w walkę z pandemią zakup obiadu za 5 zł. Dzięki klientom pizzerii akcja zmieniła się w #piątkadlaratownika, klienci dodawali do swoich rachunków 5 zł lub ich wielokrotność z przeznaczeniem na posiłek dla medyków. 

   Pixel Sp. z o.o., Bydgoszcz - firma zaprojektowała i wyprodukowała urządzenie do dezynfekcji rąk do montażu w pojazdach. Pixel w ciągu 12 miesięcy wyposażył niemal 20 procent wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej w kraju w swoje urządzenia, wprowadzając je do 40 polskich miast.

   Mondi Świecie SA, Świecie - firma przekazała w sumie ponad 1,1 mln zł na zakup sprzętu i materiałów medycznych szpitalom w Świeciu, Grudziądzu i Bydgoszczy. Dorzuciła swoją cegiełkę do  utworzenia Pracowni Biologii Molekularnej pod potrzeby badań covidowych w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 w Bydgoszczy. 

   Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mat-Bud Sp.z o.o., Sp.k , Toruń – m.in. wspierali maseczkami, środkami ochrony oraz czystości szpitale, domy dziecka, domy samotnej matki, schroniska dla bezdomnych, szkoły. Firma utrzymała także wsparcie dla wielu sportowców pomimo tego, że nie odbywały się zawody. 

   Agencja Artystyczna WOLF ART i Inicjatywa Widzialna Ręka, Inowrocław – akcja miała swój początek jako sąsiedzka pomoc organizowana kilka dni po ogłoszeniu epidemii.  Pojawiła się facebookowa grupa „Widzialna Ręka Inowrocław”, na której nastąpił natychmiastowy odzew wolontariuszy i ludzi chcących nieść pomoc. Dołączyły też lokalne małe i duże przedsiębiorstwa 

   • https://pomorska.pl/jubileuszowa-25-gala-zlotej-setki-pomorza-i-kujaw-nagrodzilismy-najlepszych-przedsiebiorcow-w-regionie/rz/c3-15677356/rw/284409
  • Kategoria Inwestorzy

   To już ostatnia kategoria finansowa – Inwestorzy, czyli przedsiębiorstwa z Kujaw i Pomorza, które w 2020 r. w deklaracjach VAT wykazały największe zakupy środków trwałych. Na scenę wychodzą zwycięzcy w tej kategorii z podziałem na grupy.

   • Zwycięzca w grupie Liderzy - Ciech Soda Polska SA, Inowrocław - jedyny w Polsce, a drugi w Europie, producent sody kalcynowanej ciężkiej i lekkiej. Produkuje także sól warzoną mokrą i suchą. 
   • Zwycięzca w grupie Pretendenci – Plastica Sp. z o.o., Frydrychowo, Kowalewo Pomorskie - firma wchodzi w skład Grupy Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA. Jest jedynym polskim wytwórcą paroprzepuszczalnych folii i laminatów używanych w przemyśle higienicznym, medycznym i odzieżowym.
   • Zwycięzca w grupie Rywale - Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. z o.o., Bydgoszcz - spółka zaspokaja potrzeby bydgoszczan w zakresie dostawy wody, odprowadzania i oczyszczania ścieków. Dzięki wielu inwestycjom, w Bydgoszczy z kranu leci czysta woda.

   Prezes Souvre Polska: - Dla innych te czasy były trudne, a dla nas normalne, bo my od dawna poruszamy się w internecie.

   • https://pomorska.pl/jubileuszowa-25-gala-zlotej-setki-pomorza-i-kujaw-nagrodzilismy-najlepszych-przedsiebiorcow-w-regionie/rz/c3-15677356/rw/284407
  • Kategoria Firmy zatrudniające od 50 do 99 pracowników

   Kolejna kategoria przygotowana wspólnie z IAS -  Firmy zatrudniające od 50 do 99 pracowników w kolejności wartości obrotu z tytułu sprzedaży towarów, wyrobów i usług. 

   Oto nasi laureaci to:

   • I miejsce: Młyny Szczepanki Sp. z o.o., Szczepanki, Łasin - od ponad 25 lat łączą z sukcesem doświadczenie i tradycję młynarską z najnowocześniejszymi współczesnymi technologiami. Przetwarzają pszenicę i żyto w wysokogatunkowe mąki pszennej i żytniej.
   • II miejsce: Solvay Poland Sp. z o.o., Włocławek - grupa jest obecna na polskim rynku od 1907 roku. Od 2015 we Włocławku produkowana jest też krzemionka wysokodyspersyjna, stosowana głównie w produkcji opon samochodowych, ma też szeroką gamę zastosowań w higienie osobistej i żywieniu.   
   • III miejsce: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Lechpol” Sp. z o.o., Szubin - ponad 30 lat temu działalność firmy koncentrowała się na zakupie zboża i sprzedaży nawozów mineralnych. Potem uruchomiła własną mieszalnię nawozów i  stworzyła własną sieć sprzedaży nawozów mineralnych i odbioru płodów rolnych.
   • https://pomorska.pl/jubileuszowa-25-gala-zlotej-setki-pomorza-i-kujaw-nagrodzilismy-najlepszych-przedsiebiorcow-w-regionie/rz/c3-15677356/rw/284405
  • Kategoria Najwięksi Pracodawcy Pomorza i Kujaw

   Teraz na scenę wychodzą laureaci w kategorii -  Najwięksi Pracodawcy Pomorza i Kujaw, czyli firmy zatrudniające 1000 pracowników w kolejności wartości obrotu z tytułu sprzedaży towarów, wyrobów i usług

   • I miejsce: Atos Poland Global Services Sp. z o.o., Bydgoszcz - ma ponad 30-letnie doświadczenie w dostarczaniu usług integracji systemów, consultingu jak również usług outsourcingowych, dla których jest numerem 1 w Europie.  
   • II miejsce: Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz SA, Bydgoszcz - producent pociągów elektrycznych i spalinowych, lokomotyw oraz tramwajów. Służą one pasażerom we wszystkich regionach Polski, a także za granicą 
   • III miejsce: Neuca SA, Toruń - ponownie na podium. Tym razem warto wspomnieć, że spółka znalazła się w czołówce prestiżowego rankingu Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce – na podstawie ocen samych pracowników oraz audytu niezależnych, zewnętrznych konsultantów. 

   Robert Wichłacz, prezes zarządu Atos wspomina: 25 lat temu Atos nie istniał w Bydgoszczy.  Powstaliśmy 5 lat później i liczył 6 osób. Teraz mamy ponad 6000 pracowników.

   • https://pomorska.pl/jubileuszowa-25-gala-zlotej-setki-pomorza-i-kujaw-nagrodzilismy-najlepszych-przedsiebiorcow-w-regionie/rz/c3-15677356/rw/284403
  • Kategoria Rywale

   Teraz na scenę wkraczają Rywale, czyli firmy z obrotem ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług poniżej poniżej 500 mln zł do 200 mln zł

   • I miejsce: Polish Agro Sp. z o.o., Bydgoszcz - spółka jest częścią jednej z największych grup kapitałowych działających na europejskim rynku rolnym. Rozpoczęła działalność z końcem 2013 r., a w 2014 kupiła swój pierwszy elewator mogący pomieścić 50 000 ton zbóż. Poprzez sieć doradców agrotechnicznych prowadzi działalność na obszarze Polski Północnej i Centralnej.
   • II miejsce: Schumacher Packaging Zakład Bydgoszcz Sp. z o.o - oddział firmy w Polednie jest jednym z pięciu zakładów działających w Polsce. Schumacher Packaging to jeden z największych europejskich producentów opakowań z tektury litej i falistej. 
   • III miejsce: Guala Closures DGS Poland SA., Włocławek - światowej klasy producent zakrywek do opakowań szklanych. 70 procent produkcji trafia na eksport, a co piąta zakrętka butelki do wina na świecie pochodzi z fabryki DGS. 

   Prezes Polish Agro: - Nasze obroty rosną z każdym rokiem. Traktujemy to jako wynik zaangażowania całego zespołu, który walczył, aby takie wyniki osiągnąć

   • https://pomorska.pl/jubileuszowa-25-gala-zlotej-setki-pomorza-i-kujaw-nagrodzilismy-najlepszych-przedsiebiorcow-w-regionie/rz/c3-15677356/rw/284401
  • Kategoria Pretendenci

   Kolejna kategoria przygotowana z IAS - Pretendenci – firmy z obrotem ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług poniżej 1 mld zł do 500 mln zł 

   • I miejsce: Nova Trading SA, Toruń - to centrum serwisowe stali nierdzewnej i aluminium z jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie. Świadczy usługi z zakresu wstępnej obróbki wyrobów hutniczych. Firma od ponad trzydziestu lat jest największym dystrybutorem stali nierdzewnych w Polsce. 
   • II miejsce: Sharp Consumer Electronics Poland Sp. z o.o, Ostaszewo, Łysomice - jedna z najbardziej renomowanych fabryk telewizorów LCD w Europie. Firma nie tylko produkuje telewizory LCD głównie pod markami Sharp i Blaupunkt, ale również aktywnie działa jako jednostka handlowa.
   • III miejsce: Cereal Partners Poland Toruń-Pacific Sp. z o.o., Toruń - producent płatków śniadaniowych i zbożowych batoników Nestlé. Produkty trafiają obecnie na 34 rynki, mi.in. czeski, słowacki, węgierski, rumuński, litewski, łotewski, estoński. W Polsce jest absolutnym liderem w branży i posiada aż połowę rynku. 

   Prezes zwycięskiej firmy: - To jest zasługa wszystkich pracowników i całego zespołu, który budował potęgę firmy.

   • https://pomorska.pl/jubileuszowa-25-gala-zlotej-setki-pomorza-i-kujaw-nagrodzilismy-najlepszych-przedsiebiorcow-w-regionie/rz/c3-15677356/rw/284399

  Właśnie dodaliśmy nowe informacje. Kliknij, żeby zobaczyć wpis.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  To warto zobaczyć

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”