Poznaj najlepsze firmy w regionie! Relacja z gali Złotej Setki Pomorza i Kujaw 2021 [zdjęcia z gali]

Redakcja
Udostępnij:
Wytężona praca firm i ich pracowników w trudnych czasach jeszcze kończącej się pandemii, a wobec już toczącej się u naszych sąsiadów wojny, zasługuje na szczególne docenienie. Tak też było podczas gali finałowej rankingu Złota Setka Pomorza i Kujaw 2021. W Operze Nowa 6 czerwca 2022 r. podsumowaliśmy wyniki uzyskane przez przedsiębiorstwa działające w regionie i nagrodziliśmy najlepszych. Oto zapis relacji, w której ujawniliśmy wyniki oraz fotogaleria z uroczystej gali.

Złota Setka Pomorza i Kujaw 2021. Zapis relacji na żywo

Relacja z gali finałowej i ogłoszenie zwycięzców rankingu. Firmy, które trafiły do tegorocznych zestawień Złotej Setki, udowodniły, że pomimo niesprzyjających warunków, można osiągać dobre wyniki finansowe, a nawet je znacząco poprawić! W dodatku pokazały, że w tych trudnych czasach można jeszcze pomagać potrzebującym. Dziś poznaliśmy filary kujawsko-pomorskiej gospodarki!
20:4606.06.2022

Galę kończy koncert Ani Dąbrowskiej. Dziękujemy za śledzenie relacji!

20:3606.06.2022

Gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym!

Pełen ranking 20 czerwca 2022 roku wraz z Gazetą Pomorską, Expressem Bydgoskim oraz Nowościami-Dziennikiem Toruńskim. Ukaże się wówczas specjalny dodatek poświęcony rankingowi najlepszych firm z Kujawsko-Pomorskiego w 2021 r.

20:3406.06.2022

Wyróżnienia specjalne przyznane przez dziennikarzy „Gazety Pomorskiej”

Także dziennikarze „Gazety Pomorskiej” mieli swój głos. Po raz czwarty w ramach „Złotej Setki” przyznali oni wyróżnienia specjalne. Oto tegoroczni laureaci. 

Envio Group Poland Sp.z.o.o. Sp.k.z Bydgoszczy - Wiedzą, jak przewieźć towar z punktu A do punktu B. Banalne? Tylko z pozoru, bo każdy klient i każdy towar to osobna historia. Najcięższy ładunek, który przewozili ważył 67 ton, a gdyby zsumować przebyte kilometry, to prawie 300 razy dotarliby na Księżyc albo 3 tysiące razy objechali Ziemię. Specjalizującą się w krajowym i zagranicznym transporcie drogowym.  

Les Higiena Sp. z o.o. z Solca Kujawskiego - Adres firmy ma swoje znaczenie - ul. Unii Europejskiej. I wszystko jasne, bo Les Higiena od 1993 roku dba, by wszystko, co tylko da się posprzątać - lśniło w iście europejskim stylu: to autoryzowanym przedstawicielem wiodących marek oferujących profesjonalne środki czystości. Tutaj zaopatrują się najlepsze polskie hotele i restauracje, a także wielkie i małe firmy.

Les Higiena ma także drugie oblicze - jest nią Fabryka Lloyda - klimatyczne miejsce na mapie imprezowo-koncertowej Bydgoszczy. Nie można też zapomnieć o Kayakmani, czyli corocznej fieście miłośników moczenia wioseł, podczas której bite są na Brdzie rekordy równoczesnego spływu, parady kajaków.  

Troojka Sp. z o.o. ze Złotorii – to mała rodzinna firma, która zbudowana została na szalonym z pozoru pomyśle - myszojeleniu. Dziwne sympatyczne zwierzątko, którego istnienie zostało potwierdzone ledwie 3 lata temu, stało się pretekstem do stworzenia ogromnej kolekcji produktów z motywem myszojelenia.

Fabryka Troojki przypomina fabrykę Świętego Mikołaja. Marka Myszojelenia to coś więcej, niż ubrania i gadżety - to przynależność do społeczności fajnych ludzi z poczuciem humoru i toną dystansu do świata.

Studio Dark Point Games z Torunia - powstało w 2019 roku. Zrobiło się o nim  głośno za sprawą debiutanckiego tytułu "Achilles: Legends Untold". Ta gra komputerowa  może spodobać się zarówno weteranom, jak i początkującym. Podczas wędrówki gracz napotka postacie znane z lekcji historii: między innymi Hektora oraz Parysa, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć. Firma planuje debiut na NewConnect.  

Abramczyk Sp. z o.o. - rodzinna firma z Bydgoszczy, lider na rynku mrożonych ryb i owoców morza. Znana jest nie tylko z tego, że prowadzi interesy na całym świecie. Biznes to jedno, bo do takiej działalności dochodzą liczne akcje pomocowe oraz sponsoring sportu. Firma uwierzyła w siłę legendarnego, bydgoskiego Klubu Sportowego Polonia Bydgoszcz, zostając jego sponsorem. Klub odbudowuje sukcesywnie swoją pozycję na żużlowej mapie kraju. Firma jest także sponsorem bydgoskich koszykarzy.

20:2806.06.2022

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW I FIRM “SOLIDARNYCH Z UKRAINĄ”

Maciej Landowski, szef Euromaster Opon-Lan Bydgoszcz - Właściciel firmy przygotował i wysłał obronie terytorialnej z okolic Iwano-Frankiwska 9 tysięcy apteczek pierwszej pomocy oraz tonę karmy dla zwierząt. Od pierwszych dni działa w remizie OSP w podbydgoskim Osielsku - m.in. dzięki niemu OSP mogło zorganizować magazyn pomocy - był tam codziennie, koordynował pomoc, przerzucał towar.

Marcin Kwaśniewski, właściciel spółki Dionizjaz Golubia-Dobrzynia. - Już kilka dni po ataku na Ukrainę, przekazał artykuły spożywcze i przemysłowe dla wojennych uchodźców. Do zbiórki zachęcił również klientów sklepu. Kilkadziesiąt kartonów przetransportowano do punktu wskazanego przez miasto. Angażował się w przewożenie uchodźców. Przekazał też darowiznę finansową urzędowi miasta, pieniądze trafiły na zakupy niezbędnych produktów dla uchodźców przebywających w Golubiu-Dobrzyniu.

Nova Trading z Torunia - Kontener sanitarny, cztery namioty o łącznej powierzchni 230 mkw. z przeznaczeniem na salę operacyjną oraz sale dla pacjentów, które mogą pomieścić 28 łóżek – to dar firmy dla ogarniętego wojną Charkowa. Na wyposażeniu szpitala polowego znajdują się też m.in. stół operacyjny, wózki zabiegowe, myjnie chirurgiczne, stojaki na kroplówki, nagrzewnice i inne sprzęty. Dodatkowo spółka zakupiła zapas materiałów opatrunkowych na co najmniej miesiąc działania szpitala.

Czesław Abramczyk i kierowane przez niego firma Abramczyk Bydgoszcz - Od początku wojny pomaga rodzinom swoich ukraińskich pracowników, które uciekły przed wojną. Pracownicy firmy jeździli także na Ukrainę swoimi samochodami, by zabrać do Polski uchodźców. Zawozili na Wschód żywność i inne produkty pierwszej potrzeby zebrane podczas zbiórek organizowanych w firmie. Firma wsparła również akcję Polskiego Stowarzyszenia Przetwórców Ryb, której efektem było dostarczenie na Ukrainę 20 ton konserw.

Karolina Andryszak i pizzeria Farfalla w Bydgoszczy - Swoją akcję #5dlaratownika przemianowała w akcję #5dlaukrainy. I znów, jak przy poprzedniej akcji „zaraziła" pomaganiem sporą rzeszę ludzi. Wpłaty kierowane są od instytucji, klientów pizzerii, przyjaciół właścicielki, akcja ma tak duży zasięg, że darczyńcy są również spoza granic kraju, z Niemiec, z Belgii. Pani Karolina współpracuje z Fundacją EMIK oraz z punktem zbiórki w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym, organizuje licytacje. Można śmiało powiedzieć, że tak jak rośnie ciasto na pizzę, tak rośnie krąg osób zaangażowanych w pomoc.

Dla wyróżnionych w tej wyjątkowej kategorii rozległy się najgłośniejsze brawa!

20:2306.06.2022

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW I FIRM “SOLIDARNYCH Z UKRAINĄ”

Tak, jak w poprzednich latach docenialiśmy firmy za pomoc w czasie pandemii koronawirusa, tak teraz chcemy podziękować biznesom, które w szczególny, bo długofalowy i zorganizowany sposób zaangażowały się we wsparcie wojennych uchodźców i ogarniętej wojną Ukrainy.

Tatiana Dembska właścicielka toruńskich spółek: ATRI WORK - agencja zatrudnienia, ATRI BUD - firma remontowo-budowlana, Nomess – serwis sprzątający. -Tuż po ataku Rosji na Ukrainę założyła w mediach społecznościowych grupę "Pomagam Ukraińcom w Toruniu i nie tylko". Błyskawicznie wstąpiło do niej ponad dwa tysiące osób, a oferowana pomoc rosła z godziny na godzinę. Koordynowała wraz ze swoimi pracownikami: zbiórkę darów (także dla żołnierzy), wysyłanie aut na granicę, przyjmowanie pod dach wojennych uchodźców, a także pomoc w znajdowaniu im zatrudnienia.

Jacek Stielow, właściciel CHS Computers, Europejskie Serwisu Gospodarczego Edb Dyrekcja Bydgoska Sp. z o.o. - Jest inicjatorem i uczestnikiem „Konwoju dobroci”. W sumie zorganizował sześć konwojów, z których największy liczył 10 samochodów dostawczych, m.in. TIR-ów. Na Ukrainę przewieziono kilkadziesiąt palet żywności, opatrunków, leków i niezbędnych w czasie wojny produktów zbieranych w bydgoskim Centrum Wystawienniczym. Po dostarczeniu darów, z powrotem do Polski przewożono uchodźców wojennych.

Paweł Woźniak i kierowana przez niego firma DPV Logistics z Bydgoszczy - Dysponująca sporą flotą samochodów firma nie miała żadnych oporów, by wysłać je na teren objętej wojną Ukrainy. Wspólnie z pracownikami zbierali fundusze na fundacje „Chcę - Pomagam” Ireneusza Nitkiewicza – jednego z koordynatorów pomocy dla uchodźców w Bydgoszczy, organizowali mieszkania dla uchodźców czy działali na granicy, skąd odbierali ludzi chcących przedostać się w głąb Polski. Nie tylko udostępniali swoje TIR-y, ale angażowali w pomoc firmy, z którymi współpracują.

Stanisław Barański, właściciel firmy Opakmet Inowrocław- Firma zatrudnia 70 Ukraińców, większość z nich przyjechała po Majdanie w 2014. Tuż po wybuchu wojny ściągnęli ich rodziny do Polski. Pomagali w znalezieniu mieszkania, wynajęli też na własny koszt cztery domy. Wspólnie z Rotary Club Inowrocław szukali pracy dla Ukraińców, głównie kobiet, pomagali w znalezieniu żłobka czy przedszkola dla dzieci. Firma kupowała ubrania, żywność czy środki opatrunkowe - i zawoziła je na Ukrainę. Powstał też punkt, gdzie mieszkańcy dostarczają rowery, które są przekazywane dla Ukraińców, by mogli dojeżdżać do pracy.

20:2106.06.2022

Lider społecznej odpowiedzialności biznesu

To kategoria, która obecnie nabiera szczególnego znaczenia. Laureatami są bowiem firmy, które w tych trudnych czasach nie są obojętne na potrzeby innych. Tegorocznym partnerem merytorycznym w tej kategorii jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Naukowcy uczelni spośród wszystkich zgłoszeń zarekomendowali najlepsze biznesy Kapitule konkursu, a ta w tajnym głosowaniu, wyłoniła pierwszą trójkę, którą zaraz zaprezentujemy na scenie.

1. miejsce - BluSoft Sp. z o.o. z Bydgoszczy - to firma z branży IT. Propaguje ideę sportu m.in. zapewniając bezpłatnie transmisje z meczów i imprez sportowych. Sponsoruje kluby i ważne dla regionu sportowe wydarzenia. Powiązana z firmą fundacja BluSpace wspiera biznes w regionie, m.in. prowadząc bezpłatne warsztaty dla start-up'ów. Nasz tegoroczny zwycięzca angażuje się również w liczne akcję charytatywne i edukacyjne, jak chociażby wsparcie chorej na SMA Celinki, Konwój Mikołajów, Hejtujemy dopalacze.

2. miejsce Taurus Ochrona Group Sp. z o.o. - z Torunia - dla tej firmy zajmującej się ochroną, rok 2021 był przełomowy, obchodziła 30-lecie istnienia. Z tej okazji jeszcze mocniej zaangażowała się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Jest mecenatem sportu i wspiera kluby sportowe, m.in. Twarde Pierniki i Elanę Toruń. Dołączyła też do akcji Centrum Wsparcia Biznesu, włącza się w akcje charytatywne - wspiera osoby niepełnosprawne, dzieci z domów dziecka, zbiera karmę dla schroniska. Dba o środowisko naturalne – sadzi drzewa, edukuje ekologicznie pracowników. W trosce o nich przeprowadziła też badania słuchu.

3. miejsce Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mat-Bud Sp. z o.o. Sp. k. Rozgarty koło Torunia - ta firma dużą wagę przywiązuje do pomocy dzieciom - wspiera szkoły, przedszkola, domy dziecka oraz najbardziej potrzebujących mieszkańców regionu. Jest sponsorem wielu klubów sportowych na Kujawach i Pomorzu, tych dużych i tych mniejszych m.in. „Elany”, „Pierników”, „Katarzynek”, „Astorii”, Włocławskiej Akademii Piłkarskiej, karateków, mistrzyni szachów szybkich, Jest mecenasem regionalnej kultury. Włącza się w liczne akcje charytatywne – m.in. Uśmiechnięty Dzień” dla dzieci z domów dziecka oraz promujące zdrowy tryb życia – m.in. Graj dla jaj – propagującą badania profilaktyczne wśród mężczyzn.

20:1006.06.2022

Lider w dobie pandemii

Średnie gminy - powyżej 20 000 mieszkańców

1. miejsce BRODNICA – 63,6 procent zaszczepionych w pełni mieszkańców

2. miejsce BIAŁE BŁOTA – 63,2 procent zaszczepionych dwoma dawkami mieszkańców

3. miejsce KORONOWO – 60,6 procent w pełni zaszczepionych mieszkańców

Miasta prezydenckie

1. miejsce BYDGOSZCZ – 65,2 procent zaszczepionych mieszkańców – to też trzeci najlepszy wyniki w Kujawsko-Pomorskiem!

2. miejsce TORUŃ – 64,9 procent zaszczepionych dwoma dawkami mieszkańców

3. miejsce INOWROCŁAW – 63,6 procent zaszczepionych w pełni mieszkańców

20:0606.06.2022

Kategoria Lider w dobie pandemii

Ubiegły rok był kolejnym po znakiem pandemii. Dlatego i tym razem nie mogło zabraknąć kategorii Lidera w dobie pandemii. Laury nie trafią jednak tym razem do firm, ale do gmin z największym procentem zaszczepionych mieszkańców. Choć gratulacje złożymy na ręce przedstawicieli samorządów, to tak naprawdę docenimy zaangażowanie w walce z koronawirusem lokalnych społeczności.

Małe gminy do 20 000 mieszkańców

1. miejsce RADZIEJÓW – zaszczepiło się tutaj w pełni, czyli dwoma dawkami, aż 70,2 procent mieszkańców, to najlepszy wynik w całym Kujawsko-Pomorskiem!

2. miejsce OSIELSKO – z wynikiem 65,9 procent w pełni zaszczepionych mieszkańców plasuje się również na drugim miejscu w całym województwie

3. miejsce SOLEC KUJAWSKI – 64,2 procent zaszczepionych dwoma dawkami mieszkańców

20:0206.06.2022

Inwestorzy - firmy z Kujaw i Pomorza, które w 2021 r. w deklaracjach VAT wykazały największe zakupy środków trwałych.

Według tego kryterium oceniane są firmy, które tworzą nowe miejsca pracy oraz wiążą się z regionem.

1. miejsce KRAJOWA SPÓŁKA CUKROWA SA Toruń. To największym w Polsce i jeden z największych w Europie producentów cukru. Warto też wspomnieć, że na bazie Krajowej Spółki Cukrowej właśnie powstaje holding Krajowej Grupy Spożywczej, KSC w maju zmieniła nazwę właśnie na Krajową Grupę Spożywczą SA. Powołanie holdingu ma doprowadzić do skrócenia drogi od pola do stołu, dzięki eliminacji zbyt dużej liczby pośredników.

2. miejsce RAIL CAPITAL PARTNERS SP. Z O.O. Bydgoszcz. Przedsiębiorstwo dzierżawi przewoźnikom kolejowym nowoczesne lokomotywy bez konieczności ponoszenia znaczących nakładów kapitałowych. Jedynym udziałowcem spółki jest Fundusz Inwestycji Infrastrukturalnych Kapitałowy FIZAN, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA.

3. LAUDE SMART INTERMODAL SA – Toruń. Stawia sobie za cel osiągnięcie pozycji lidera na rynku transportu i logistyki, jest jedną z najprężniej rozwijających się firm w tym sektorze. Kompleksowo organizuje transport różnych grup towarowych przy użyciu innowacyjnych kontenerów Laude, a także za pomocą konwencjonalnego transportu drogowego, kolejowego, śródlądowego i morskiego. Jest też właścicielem pociągów intermodalnych, ma własny terminal i naczepy samochodowe.

19:5806.06.2022

Konkurenci. Firmy z Kujaw i Pomorza, według uzyskanego obrotu ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług

1. miejsce - ADRIANA FACTORY Kijewo Królewskie – To spółka-córka firmowej rodziny Adriany SA, która istnieje od 1989 roku i zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych. Jest jednym z największych producentów w branży meblarskiej, posiadających w pełni polski kapitał. Eksportuje większość swoich wyrobów, ale jej meble można też kupić w showroomach w Polsce.

2. miejsce GENDERKA SP. Z O.O. z Bydgoszczy –Początki sięgają 1989 roku, kiedy to powstał Zakład Produkcyjny w Niwach koło Bydgoszczy. Dziś jest jednym z największych producentów styropianu w Polsce – roczna produkcja przekracza milion metrów sześciennych! To 5 zakładów produkcyjnych w kraju, jeden w Rumunii, własna flota do przewozu styropianu, przedstawiciele handlowi i laboratoria badawcze, umożliwiające bieżące badania wyrobów na każdym etapie produkcji.

3. miejsce STIEGELMEYER POLSKA SP. Z O.O., Stolno – Początki działalności spółki sięgają aż 1951 roku, kiedy to powstała Chełmińska Fabryka Urządzeń Szpitalnych. Przez 40 lat produkowano tutaj m.in., wózki szpitalne, stoliki zabiegowe, szafki przyłóżkowe, szafy medyczne. W 1992 roku nastąpiła prywatyzacja fabryki. Dziś jest ona częściągrupy Stiegelmeyer. Zajmuje się prefabrykacją i dystrybucją najwyższej jakości łóżek szpitalnych i łóżek do opieki nad osobami niesamodzielnymi.

19:5306.06.2022

Rywale. Firmy z Kujaw i Pomorza, według uzyskanego obrotu ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług

1.miejsce WIKA POLSKA Z SP. Z O.O. SP. K Włocławek - Spółka kontynuuje 100-letnia tradycję Kujawskiej Fabryki Manometrów.Jest jednym z największych przedsiębiorstw w grupie WIKA. Na liniach produkcyjnych we Włocławku produkowanych jest około 31 milionów przyrządów pomiarowych rocznie, które trafiają w różne zakątki świata. Oferuje też pełen zakres urządzeń pomiarowych na terenie Polski.

 • Pandemia była dla nas bardzo ciekawym czasem, dostarczaliśmy części do respiratorów. Daliśmy radę, rośniemy - mówił przedstawiciel firmy, odbierając statuetkę.

2. miejsce ATS SA z Torunia - Główna siedziba znajduje się w Toruniu, jednak, jak wyjaśnia firma, serce ATS bije w Zamościu, gdzie posiada jedyne tego typu Centrum Serwisowo Logistyczne w Europie. Ma stały dostęp do „szerokiego” oraz „zwykłego” toru kolejowego. Dzięki temu rozwiązaniu spółka jest największym importerem stali zza wschodniej granicy.

3. miejsce GREENYARD FROZEN POLAND SP.ZO.O. Lipno ­-To jedna ze spółekświatowego lidera w dziedzinie mrożonek. Lipnowski zakład specjalizuje się przede wszystkim w produkcji mrożonych brokułów, warzyw dla dzieci, a także warzyw BIO i owoców. W swojej produkcji firma stosuje rozwiązania technologiczne, które pozwalają na poszanowanie energii i zasobów wody.

19:4906.06.2022

Pretendenci. Firmy z Kujaw i Pomorza, według uzyskanego obrotu ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług

1. miejsce - INDORAMA VENTURES POLAND SP. Z O.O. z Włocławka – Jedna na półtorej plastikowej butelki w Polsce została wyprodukowana właśnie z włocławskiego PET-u! Grupa Indorama przejęła włocławską fabrykę PET w 2011 roku i od tego momentu firma dynamicznie się rozwija, zwiększając moce produkcyjne i otwierając się na nowe rynki.

2. miejsce - PLASTICA SP. Z O.O. Toruń - wchodzi w skład Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Innowacyjna i zaawansowana technologicznie spółka dysponuje najnowocześniejszym parkiem maszynowym. To jedyny polski wytwórcą paroprzepuszczalnych folii i laminatów używanych w przemyśle higienicznym, medycznym i odzieżowym.

3. miejsce - CEREAL PARTNERS POLAND TORUŃ-PACIFIC SP. Z O.O. - Firma produkuje płatki śniadaniowe i zbożowe batoniki. Historia samej fabryki sięga aż XIX wieku. Początkowo zajmowała się przerobem ziemniaków i produkcją krochmalu. Taką działalność prowadziła do roku 1974, kiedy to przestawiła się na produkcję zbożową. Dziś jest częścią grupy Cereal Partners Worldwide. Ma fabryki w Toruniu i Lubiczu i Centrum Dystrybucyjne w Grębocinie.

19:4406.06.2022

Liderzy. Firmy z Kujaw i Pomorza, według uzyskanego obrotu ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług (powyżej 1 mld zł)

1. miejsce - NEUCA SA z Torunia - Spółka już kolejny rok z rzędu jest numerem jeden w tej kategorii! Hurtowy dystrybutor farmaceutyków, rozwinął też sieć przychodni lekarskich. Jest ekspertem w segmencie badań klinicznych, realizuje projekty telemedyczne, produkuje leki i preparaty apteczne.

 • Neuca SA, rzecznik prasowy firmy, Sybilla Walczyk: - Działamy w Polsce i za granicą, nawet w Indiach, ale to w województwie kujawsko-pomorskim jest nasze serce.

2. miejsce - THYSSENKRUPP MATERIALS POLAND SA z Torunia - Ten dystrybutor wyrobów ze stali węglowej, nierdzewnej, aluminium i tworzyw sztucznych ma najszerszą ofertę magazynową w Polsce. Na łącznej powierzchni 180 tysięcy metrów kwadratowych znajduje się 130 tysięcy ton materiałów oraz nowoczesne maszyny i urządzenia służące do ich obróbki. Thyssenkrupp pozyskuje materiały z niemal 30 krajów.

3. miejsce - MONDI ŚWIECIE SA - Świecka fabryka jest największą ze wszystkich zakładów grupy Mondi w Polsce. To również jeden z największych pracodawców w regionie.Wytwarza papier do produkcji tektury falistej i opakowań i przez lata stał się liczącym graczem w tym sektorze na europejskim rynku.

19:4306.06.2022

Pora ujawnić zwycięzców w kategoriach finansowych

Na początek Rankingi finansowe. Już po raz trzeci zestawienia finansowe zostały przygotowane wspólnie Izbą Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. Wyłoniliśmy laureatów w pięciu kategoriach:

 • Liderzy - przedsiębiorstwa z Kujaw i Pomorza, które w 2021 r. osiągnęły obrót powyżej 1 mld zł;

 • Pretendenci - obrót poniżej 1 mld zł do 500 mln zł;

 • Rywale - obrót poniżej 500 mln zł do 200 mln zł;

 • Konkurenci - obrót poniżej 200 do 50 mln zł;

 • Inwestorzy - firm, które w deklaracjach VAT wykazały największe zakupy środków trwałych.

19:3906.06.2022

Przemawiają także przedstawiciele sponsorów generalnych:

Artur Gałęza, Dyrektor Północnego Regionalnego Oddziału Korporacyjnego w Gdyni, PKO BP: - Województwo kujawsko-pomorskie to wiele przedsiębiorstw i przedsiębiorców i z dużą częścią z nich współpracujemy.

Marcin Tomczak, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Korporacyjnej  - Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie S.A.: - Pewnie jeszcze nie 26. raz, ale już pewnie 20. raz tutaj się znajdujemy.

19:3206.06.2022

Mikołaj Bogdanowicz, Wojewóda Kujawsko-Pomorski: - Dziękuję za te 2 lata, bo uważam, że kujawsko-pomorski biznes sobie dobrze poradził. Gdy pandemia odchodziła, przyszła wojna w Ukrainie, lecz pojawiła się solidarność ludzka.

19:2506.06.2022

 • Wszystkie rzeczy, które w ubiegłym roku i w lutym br. się wydarzyły, wymagają od nas elastyczności. Powinniśmy dbać o kadry, rozwój, nowe technologie - mówi Marek Ciesielski, prezes Polska Press Bydgoszcz, otwierając galę.

 • W tym roku również pamiętamy o pandemii koronawirusa, która jest chwilowo zawieszona - zaznacza Marcin Habel, redaktor naczelny Gazety Pomorskiej, Expressu Bydgoskiego i Nowości Toruńskich. - Gazeta Pomorska jest największym dziennikiem i portalem regionalnym - dodaje.

 • Kujawsko-pomorski biznes przy niesprzyjających okolicznościach ma się dobrze. Polski biznes nauczył się odporności na niekorzystne procesy - uważa Zbigniew Ostrowski, Wicemarszałek Województwa. - Mamy coraz lepsze wyniki gospodarcze, wzrasta płaca przeciętna.

19:1406.06.2022

Zaczynamy! Galę poprowadzi Maciej Dowbor

 • Biznes w Kujawsko- Pomorskiem pokazał, jak sobie radzić w tych trudnych czasach - zaczyna Maciej Dowbor. Na scenie pojawią się gospodarze i powitają gości. Już niebawem ogłosimy zwycięzców 26. edycji Złotej Setki.
19:0306.06.2022

Odliczamy ostatnie minuty do gali finałowej Złotej Setki Pomorza i Kujaw

18:4906.06.2022

Na miejsce przybywają zaproszeni goście. Przedstawiciele biznesu, polityki, samorządów

18:3606.06.2022

W oczekiwaniu na galę jest miejsce na pamiątkowe zdjęcia

18:2206.06.2022

Wyniki rankingu tradycyjnie ogłaszamy w Operze Nova w Bydgoszczy

Kolejna Złota Setka Pomorza i Kujaw upłynęła pod znakiem pandemii. Oceniane były bowiem wyniki finansowe i działania firm za 2021. I kiedy na początku tego roku wielu przedsiębiorców odetchnęło z ulgą, że koronawirus już nam odpuszcza, spadł kolejny grom z rozjaśniającego się powoli nieba - wojna w Ukrainie, która również nie jest obojętna dla globalnego, a tym samym i regionalnego biznesu. Firmy jednak stawiają czoła i takim wyzwaniom. 

Do Opery Nova na galę przybywają goście.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

MSI

MSI Katana GF76 17,3"/i7/16GB/512GB/NoOS (11UD466XPL)

6 199,00 zł4 799,00 zł-23%
miejsce #2

ASUS

ASUS X515JA-BQ2110T 15,6"/i5/16GB/512GB/Win10 (90NB0SR1M393805M216)

3 147,00 zł2 599,00 zł-17%
miejsce #3

Apple

Apple MacBook Pro 13,3"/M1/8GB/256GB/macOS (MYD82ZEA)

7 599,00 zł6 699,00 zł-12%
Materiały promocyjne partnera
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Pomorska