Jubileuszowe Dziesiąte Ogólnopolskie Spotkania Teatrów...

  Jubileuszowe Dziesiąte Ogólnopolskie Spotkania Teatrów Coś-chcących już za nami [zdjęcia]

  Szymon Cieślak

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Teatr "Nieskromny" z Olsztyna w przedstawieniu "Panny".

  Teatr "Nieskromny" z Olsztyna w przedstawieniu "Panny". ©Szymon Cieślak

  W weekend (20-21 września) w Żninie miały miejsce jubileuszowe Dziesiąte Ogólnopolskie Spotkania Teatrów Coś-chcących. Impreza przyciągnęła dziesięć teatrów z różnych zakątków Polski.
  Teatr "Nieskromny" z Olsztyna w przedstawieniu "Panny".

  Teatr "Nieskromny" z Olsztyna w przedstawieniu "Panny". ©Szymon Cieślak


  Nagrody w bilonie...

  Podczas trwającego trzy dni festiwalu można było zobaczyć przedstawienia dziesięciu uczestników w czterech lokalizacjach na terenie Żnina, a także warsztaty dla młodych aktorów. Wszystkiemu przypatrywało się jury w składzie: Marianna Lisiecka, Mirosław Gliniecki, Jerzy Welter oraz Jacek Zawadzki.

  W niedzielę wykonawcy najlepszych przedstawień odebrali nagrody.
  Głównymi nagrodami były statuetki Festiwalowych Perełek, którym towarzyszyła nagroda pieniężna w wysokości 900 zł w bilonie. Te nagrody przyznano dla: Chojnickiego Studia Rapsodycznego za przedstawienie "Dziecko dla początkujących", Teatru "Dziwadło"ze Zduńskiej Woli za spektakl "Marzenia na 3 pa", Teatr Na Chwilę z Gryfina za przedstawienie "Panakeja". Jedyną reprezentantką Żnina w gronie osób, które otrzymały perełki jest Monika Kończal, która w sobotni wieczór pokazała monodram pod tytułem "Wróć na ziemię, dziewczyno".

  Talenty wraz z sakiewką zawierającą sto złotych w tym roku otrzymali aktorzy: Karolina Rajchel z teatru "Dziwadło", Urszula Szydlik - Zielonka z teatru Władca Lalek, Ewa Chmielewska z teatru Na Chwilę, a także Urszula Kosieradzka z teatru Preteksty.

  Wyróżnienia podczas dziesiątego festiwalu COŚ otrzymały dwa teatry: Tupnięcie w Aerozolu z Warszawy oraz Preteksty z Sokołowa Podlaskiego.
  Jury podkreśliło, że wszystkie występy charakteryzowały się wysokim poziomem artystycznym i oryginalnością.

  Młodzieżowe jury też obradowało

  Honorową nagrodę reżyserską za całokształt pracy otrzymał Grzegorz Szlanga z Chojnic.

  Jak co roku, oprócz jury "dorosłego" swój werdykt wydała komisja młodzieżowa, w skład której weszły Małgorzata Nowak i Julia Domagalska. Dziewczyny przyznały Perełkę teatrowi Na Chwilę z Gryfina. Przyznany przez nie talent powędrował do grupy Dziwadło ze Zduńskiej Woli, a wyróżnienie do Moniki Kończal ze Żnina.


  Czytaj e-wydanie »
  Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej