Kajakarstwo. Aż pięć polskich osad wywalczyło udział w finale

onet.pl
Do trzech osad, które w poniedziałek wywalczyły bezpośredni awans do finału w kajakarstwie klasycznym, we wtorek dołączyły kolejne dwie.

Drugiego dnia rywalizacji na torze kajakowym zaprezentowało się sześć polskich osad. Dwie z nich wywalczyły bezpośredni awans do finału.

Daniel Jędraszko i Roman Rynkiewicz wywalczyli bezpośredni awans do finału w konkurencji C-2 500 m. Polska osada w swoim wyścigu eliminacyjnym zajęła trzecie miejsce. Pierwsze trzy ekipy uzyskiwały bezpośredni awans. Aneta Konieczna i Beata Mikołajczyk wywalczyły bezpośredni awans do finału konkurencji K-2 500 m. Polki w swoim wyścigu eliminacyjnym zajęły drugie miejsce, ulegając jedynie osadzie niemieckiej Fanny Fischer i Nicole Reinhardt.

Polska dwójka Marek Twardowski i Adam Wysocki, startująca w konkurencji K-2 500 metrów nie zdołała wywalczyć bezpośredniego awansu do finału. Nasi zawodnicy w swoim wyścigu eliminacyjnym zajęli dopiero 6. miejsce i szansy awansu do rywalizacji o medale będą musieli szukać w półfinałach. Skład polskiej dwójki został ustalony dopiero na dwie godziny przed startem, bowiem pierwotnie w miejsce Twardowskiego miał wystartować Tomasz Mendelski, jednak ten ostatni z powodu kontuzji został wycofany z zawodów.

Małgorzata Chojnacka awansowała do półfinału konkurencji K-1 500 m. Polka w swoim wyścigu eliminacyjnym zajęła 6. miejsce. Zwyciężyła znakomita Węgierka Katlin Kovacs, która zapewniła sobie tym samym bezpośredni awans do finału.

Paweł Baraszkiewicz awansował do półfinałowego wyścigu w konkurencji C-2 500 m. Polak w swoim wyścigu eliminacyjnym zajął trzecie miejsce. Wygrał ten bieg - i jednocześnie zapewnił sobie awans do finału - Rosjanin Maksim Opaliew.

Reprezentant Polski, Marek Twardowski, awansował do półfinałowego wyścigu kajakarskich jedynek na 500 metrów. Nasz reprezentant, były mistrz świata, w swoim starcie zajął czwarte miejsce, ale spokojnie awansował do półfinału (udział w półfinale uzyskało sześciu najlepszych kajakarzy z każdego wyścigu). Od Twardowskiego lepsi okazali się reprezentanci Węgier, Australii i Szwecji.

W poniedziałek awans do finałów wywalczyły osady: Beata Mikołajczyk, Aneta Konieczna, Edyta Dzieniszewska i Dorota Kuczkowska w rywalizacji K-4 na 500 metrów, Adam Seroczyński i Mariusz Kujawski w konkurencji K-2 na 1000 m oraz Marek Twardowski, Tomasz Mendelski, Paweł Baumann i Adam Wysocki w K-4 na 1000 m.

Kolejnych sześć osad o awans do finału powalczy w półfinałach.