Kajakarstwo: Piotr Kuleta mistrzem Europy!

(kf)
.
. archiwum
Piotr Kuleta kanadyjkarz bydgoskiego Zawiszy zdobył w C-4 1000 m złoty medal mistrzostw Europy do lat 23.

W sobotę w stolicy Chorwacji Zagrzebiu odbyły się finały na dystansie 1000 m W kategorii do lat 23 bydgoszczanin wraz z Vincentem Słomińskim, Jakubem Sitkowskim, i Michałem Kudłą w C-4 wyprzedzili Rosjan i Czechów. W dwójce z Kudłą zawiszanin zajął 6 miejsce. W rywalizacji kajakarzy dwójka Paweł Florczak (Astoria), Piotr Maroń (Zawisza) minęła celownik na 4 pozycji, a Aleksandra Górna (Zawisza) w jedynce była 9.

W finałach juniorów biało-czerwoni zdobyli dwa brązowe krążki w gronie kanadyjkarzy (C-4 i C-2), lecz w tych osadach nie było reprezentantów bydgoskich klubów. W finale jedynkarek płynęła Joanna Bruska (Zawisza) zajmując 5 miejsce, zaś jej klubowy kolega Martin Brzeziński wygrał w jedynce finał B (10 m).