Biskup w jedynkach zajmował na torze pod Mysią Wieżą pierwsze i drugie miejsce. Ziętarski był drugi i trzeci. W dwójkach bydgosko - toruńska para dwukrotnie nie miała sobie równych.
- Trener Aleksander Wojciechowski zdecydował, że brązowi medaliści igrzysk olimpijskich w czwórce podwójnej , w tegorocznych mistrzostwach Europy stworzą dwójkę podwójną - wyjawia Robert Sycz pracujący wespół z trenerem Wojciechowskim.
To nie pierwszy raz gdy obaj wioślarze będą pływać w dwójce. Przed ośmioma laty zdobywali srebrne medale w mistrzostwach świata w Sarasocie i Europy w Racicach. Dwa lata później zdobywali brąz mistrzostw Starego Kontynentu w Linzu.
- To plany na pierwszą część sezonu. W drugiej prawdopodobnie wrócimy do czwórki, do której dołączy trzeci z członków brązowej osady z Paryża Dominik Czaja. Zabraknie w tym sezonie szlakowego czwórki Fabiana Barańskiego, kto go zastąpi pokażą kolejne próby - dodaje Sycz.
W jedynkach kobiet dobrze wypadła Martyna Radosz, która wygrała finał B, a później zajmowała piąte i pierwsze miejsce. Wioślarka Lotto Bydgostii w tym sezonie skupia się jednak na wioślarstwie morskim - nowej konkurencji olimpijskiej i tam będzie rywalizować o miejsce w osadach kadrowych.
Zobaczcie także
W wiosłach długich trenerzy kadry kobiet i mężczyzn będą próbować w międzynarodowych regatach w Gent (10-11 maja) ósemki do których z naszego regionu kandydują: Dominika Gałka, Julia Hakobyan, Kinga Stałęga, Paulina Ziętarska (wszystkie AZS UMK), Kornelia Mattik (CHTW Chełmża), Weronika Ludwiczak, sterniczka Julia Wiśniewska, Paweł Janik, Tomasz Lewicki, Filip Szczepaniak (wszyscy Lotto Bydgostia), Bartłomiej Sopoński (Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie), Oskar Streich (AZS UMK), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz).
Powołania do kadry młodzieżowej i juniorskiej otrzymała też liczna - ponad 20-osobowa - grupa wioślarek i wioślarzy klubów z Pomorza i Kujaw.
