Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kamień Krajeński z budżetem na 2024 rok. Radni byli jednomyślni

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Wojciech Głomski, burmistrz Kamienia Krajeńskiego: - Ten budżet jest bardzo ambitny. Chciałbym, by został zrealizowany.
Wojciech Głomski, burmistrz Kamienia Krajeńskiego: - Ten budżet jest bardzo ambitny. Chciałbym, by został zrealizowany. fot. Marcin Misiak
Jedną trzecią budżetu pochłoną inwestycje zaplanowane na 2024 w gminie Kamień Krajeński. Rada Miejska uchwaliła przyszłoroczne finanse jednogłośnie. - Ten budżet jest bardzo ambitny. Chciałbym, by został zrealizowany – ocenia burmistrz Wojciech Głomski.

Przyszłoroczny pięćdziesięciomilionowy budżet gminy Kamień Krajeński, podobnie jak innych samorządów powiatu sępoleńskiego, będzie deficytowy. „Dziura” w finansach w wysokości 4 milionów złotych ma zostać pokryta z kredytu (1,8 mln zł) i nadwyżki z lat ubiegłych (2,2 mln zł). Na wydatki majątkowe gmina zamierza przeznaczyć 18,2 miliony złotych, co stanowi 34 procent wszystkich wydatków. Znaczna część kosztów zaplanowanych inwestycji będzie pokryta z pozyskanych funduszy zewnętrznych w wysokości 13,8 mln zł.

- Ten budżet jest bardzo ambitny. Chciałbym, by został zrealizowany – ocenia burmistrz Wojciech Głomski.

Kamieńskie inwestycje na 2024 rok

W większości samorząd zaplanował inwestycje w infrastrukturę drogową, ale znalazły się też te kubaturowe, sportowe i gospodarki ściekowej oraz odnowy przestrzeni miejskiej.

Wśród nich jest modernizacja oczyszczalni ścieków w Kamieniu Krajeńskim i Zamartem, budowa sieci wodociągowej na ul. Makowej w Kamieniu, placu zabaw i wiaty rekreacyjnej wraz z zagospodarowaniem terenu w Obkasie, wymiana sodowych lamp ulicznych na ledowe, montaż windy i klimatyzacji w gmachu urzędu miejskiego, budowa ścieżki nad rzeką Kamionką wraz z infrastrukturą towarzyszącą, a także odnowa zabytkowych murów miejskich i świątyń w Dużej Cerkwicy, Dąbrówce i Zamartem. W planach jest też opracowanie dokumentacji projektowej na modernizację stadionu miejskiego oraz budowę żłobka.

Zobacz też: Rada Powiatu Sępoleńskiego uchwaliła budżet na 2024 rok. Blisko 50 milionów na inwestycje

W ramach inwestycji drogowych gmina planuje remont drogi w kierunku jeziora Brzuchowo, ulicy Polnej w Kamieniu i ul. Klasztornej w Zamartem (wraz z ich oświetleniem), Dąbrówce i innych dróg gminnych na wsiach i w mieście, ścieżki rowerowej Zamarte-Kamionka, budowę przykościelnego parkingu, przebudowę chodników w Kamieniu, a także wykonanie projektów drogi na odcinku Płocicz-Dąbrowa i w samym Płociczu.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska