Kamil Wieczorek (MrGarden GKM Grudziądz) w finale Srebrnego Kasku!

Maryla Rzeszut
Kamil Wieczorek, junior MrGarden GKM Grudziądz (z prawej) zdobył 11 pkt i wywalczył awans do finału Srebrnego Kasku Maryla Rzeszut
Junior Kamil Wieczorek (MrGarden GKM Grudziądz) zajął 5. miejsce w eliminacjach Srebrnego Kasku w Częstochowie i zakwalifikował się do finału. 1. miejsce zajął w eliminacjach Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław).

Pierwsza piątka plus rezerwowy:
1. Maksym Drabik - Betard Sparta Wrocław 15 (3,3,3,3,3), 2. Michał Gruchalski - forBET Włókniarz Częstochowa 14 (3,3,3,2,3), 3. Alex Zgardziński - Falubaz Zielona Góra 12 (2,2,2,3,3), 4. Karol Żupiński - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 11 (2,2,3,1,3), 5. Kamil Wieczorek - MrGarden GKM Grudziądz 11 (3,2,2,2,2). Rezerwowy: 6. Maksymilian Bogdanowicz -Car Gwarant Start Gniezno 10 (w,3,2,3,2)

9.miejsce zajął Marcin Kościelski (Get Well Toruń) 7 (1,1,3,1,1) a 11. miejsce Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz) 4 (3,1,0,0,0). Startowało 18 zawodników.

Pawlicki drugi, Lachbaum piąty. Jeźdźcy MrGarden GKM walczyli w turnieju w Niemczech

W finale Srebrnego Kasku w Lublinie wystąpi pierwsza piątka żużlowców a szósty jest rezerwowym.
Eliminacje turnieju Srebrny Kask są zarazem krajowymi eliminacjami Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

W Częstochowie rozegrano ostatni turniej eliminacyjny do finału Srebrnego Kasku, który odbędzie się 25 maja na torze w Lublinie.

Sportowe Podsumowanie Weekendu - odcinek 52.