Przypomnijmy, konkurs na dyrektora ChDK został ogłoszony 21 lutego. Jak podkreśla burmistrz Chełmna, kandydaci mieli cztery tygodnie na przygotowanie materiałów aplikacyjnych, których kluczowymi elementami były autorska koncepcja rozwoju kultury w mieście i instytucji domu kultury oraz koncepcja włączania mieszkańców i organizacji pozarządowych w kształtowanie oferty kulturalnej miasta oraz jej realizacji.
Koronawirus - zakonnice odwiedzające Chełmno przywiozły go do Poznania - mówią w Wielkopolsce
- Chociaż dokumenty wpłynęły do urzędu w ostatnim tygodniu marca, dopiero pod koniec kwietnia możliwe było zorganizowanie spotkania komisji i kandydatów – informuje Artur Mikiewicz. - Dwunastoosobowa komisja złożona była z przedstawicieli Urzędu Miasta Chełmna, reprezentantów organizacji pozarządowych aktywnie działających w obszarze kultury, radnych Rady Miasta Chełmna - przewodniczącej komisji oświaty, kultury, sportu i ochrony środowiska oraz przewodniczącej komisji rewizyjnej, a także pracowników Chełmińskiego Domu Kultury. Podczas posiedzenia konkursowego każdy z trojga kandydatów, którzy spełnili wymogi formalne, miał możliwość zaprezentowania swojej kandydatury. Komisja przeznaczyła po dwie godziny na każdego z kandydatów – autoprezentację, podczas której osoby ubiegające się o stanowisko miały możliwość przedstawienia swojej kandydatury i koncepcji oraz trwającą ponad godzinę serię pytań. Po każdej rozmowie komisja przeprowadzała piętnastominutową dyskusję na temat danego kandydata.
Zadaniem burmistrza, każdy z trojga kandydatów pokazał swoje mocne strony, jak również autorski pomysł na rozwój kultury w Chełmnie.
Każdy kandydat miał mocne punkty
- W ostatecznej ocenie konkurencja miała miejsce pomiędzy dwójką kandydatów: Kamilą Cieślewicz - dotychczasową p.o. dyrektora ChDK oraz Adamem Jendryczką - dyrektorem Perspektywy – 9 Hills Festival w Chełmnie – zdarza burmistrz Mikiewicz. - Po zakończeniu przesłuchań kandydatów komisja obradowała przez ponad dwie godziny zanim przeszła do głosowania. Konkluzja była jasna, chełmińska kultura nie tylko potrzebuje, ale również zasługuje na aktywny udział w kształtowaniu oferty kulturalnej miasta dwojga kandydatów. Kamila Cieślewicz wykazała pełne zrozumienie animacji kulturalnej i bieżącej, codziennej działalności ChDK. Adam Jendryczka zdecydowanie większy nacisk położył na perspektywy rozwoju kultury o randze regionalnej i ponadregionalnej, na strategiczne i merytoryczne plany wobec kultury w Chełmnie.
Komisja po głosowaniu w skali od 1 do 10 (każdego z członków komisji) zdecydowała o wyborze dyrektora.
- Ostatecznie zdecydowała o wyborze Kamili Cieślewicz na dyrektorkę Chełmińskiego Domu Kultury – wskazuje Artur Mikiewicz. - Mamy przekonanie, że jest to najlepszy możliwy wybór dla tej instytucji, a jednocześnie uważamy, że chełmińska kultura potrzebuje aktywnego udziału tej dwójki.
