MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kiedy dojdzie przelew? Oto sesje Elixir - takie są godziny przelewów w bankach [PKO PB, ALIOR, MILLENNIUM, PEKAO, MBANK, SANTANDER]

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Pieniądze wysyłane z konta czasami trafiają do odbiorcy tego samego dnia, a innym razem na przelew czeka się dłużej - w zależności od tego, w jaki dzień i o której godzinie zrobiony był przelew. Wszystko za sprawą międzybankowego systemu rozliczeń Elixir, który działa tylko w określonych godzinach w dni robocze. Dodatkowo każdy bank we własnym zakresie ustala, w jakich godzinach wysyła przelewy do innych banków (sesje wychodzące), a w jakich księguje zlecenia napływające z innych instytucji (sesje przychodzące).Kiedy dojdzie przelew? Sprawdź godziny przelewów w najpopularniejszych polskich bankach w naszej galerii. Znajdź swój bank i poznaj godziny sesji ELIXIR >>>>>
Pieniądze wysyłane z konta czasami trafiają do odbiorcy tego samego dnia, a innym razem na przelew czeka się dłużej - w zależności od tego, w jaki dzień i o której godzinie zrobiony był przelew. Wszystko za sprawą międzybankowego systemu rozliczeń Elixir, który działa tylko w określonych godzinach w dni robocze. Dodatkowo każdy bank we własnym zakresie ustala, w jakich godzinach wysyła przelewy do innych banków (sesje wychodzące), a w jakich księguje zlecenia napływające z innych instytucji (sesje przychodzące).Kiedy dojdzie przelew? Sprawdź godziny przelewów w najpopularniejszych polskich bankach w naszej galerii. Znajdź swój bank i poznaj godziny sesji ELIXIR >>>>>unsplash.com
Kiedy dojdzie przelew? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób każdego dnia. Zarówno nadawcy, jak i odbiorcy przelewów zastanawiają się, czy pieniądze dotrą tego samego dnia, czy może dopiero następnego. Każdy bank ustala, w jakich godzinach wysyła przelewy do innych banków, a w jakich księguje zlecenia napływające z innych instytucji. Sprawdź teraz w naszej galerii sesje księgowania przelewów w najpopularniejszych polskich bankach. Znajdź swój bank i poznaj godziny sesji ELIXIR.

Takie są teraz sesje przelewów w bankach

Pieniądze wysyłane z konta czasami trafiają do odbiorcy tego samego dnia, a innym razem na przelew czeka się dłużej. Dlaczego? Wszystko zależy od tego, w jaki dzień i o której godzinie zrobiony był przelew.

Wszystko za sprawą międzybankowego systemu rozliczeń Elixir, który działa tylko w określonych godzinach w dni robocze. Dodatkowo każdy bank we własnym zakresie ustala, w jakich godzinach wysyła przelewy do innych banków (sesje wychodzące), a w jakich księguje zlecenia napływające z innych instytucji (sesje przychodzące).

Poranna sesja systemu Elixir odbywa się w godzinach 10:30-11:00, sesja południowa 14:30-15:00, a sesja popołudniowa 17:00-17:30.

Przelewy zlecone po godz. 20.00, a także w soboty, niedziele i inne dni świąteczne, zostaną zaksięgowane i wysłane z datą najbliższego dnia roboczego.

Elixir to obsługiwany przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR) elektroniczny system rozliczeń międzybankowych. Za jego pomocą realizowana jest większość transakcji zlecanych przez klientów banków w Polsce. Rozliczenie i rozrachunek zlecone w systemie transakcji (przelewów i poleceń zapłaty) odbywa się podczas trzech sesji rozliczeniowych, od poniedziałku do piątku, o godzinie 9:30, 13:30 i 16:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

Rozliczenia w systemie Elixir realizowane są standardowo w czasie jednej z trzech sesji odbywających się w dni robocze, w godzinach:

  • 9:30,
  • 13:30,
  • 16:00.

Jednak odstępstwem od tego standardu są dni ustawowo wolne od pracy i weekendy. Do wyjątków należy 24 grudnia oraz ostatni dzień roboczy w roku, kiedy odbywają się tylko dwie pierwsze sesje rozliczeniowe.

Niezależnie od przerwy w działaniu systemów rozliczeniowych, dostępny jest system przelewów natychmiastowych Express Elixir. System działa w trybie 24/7/365, także w weekendy i święta, umożliwiając przesyłanie środków pomiędzy rachunkami prowadzonymi w różnych bankach. To, czy nasz bank udostępnia tę usługę swoim klientom i w jakim zakresie, można sprawdzić na stronie: https://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

Kiedy dojdzie przelew? Oto godziny sesji w bankach

Kiedy dojdzie przelew? Sprawdź godziny przelewów w najpopularniejszych polskich bankach w naszej galerii. Znajdź swój bank i poznaj godziny sesji ELIXIR:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska