Kinder+Sport. Dwa złota dla Pałacu Bydgoszcz, jedno dla Sokoła Mogilno

Migawka z finału "czwórek", w którym Sokół Mogilno (biało-żółte koszulki) pokonał WTS Włocławek 2:0. Trenerką siatkarek z Mogilna jest Sława Długokęcka. Sławomir Wojciechowski
W niedzielę w Świeciu odbył się finał wojewódzki turnieju Kinder+Sport w minisiatkówce dziewcząt. Najbardziej udany był on dla bydgoskiego Pałacu, który zdobył mistrzowskie tytuły w "dwójkach" i "trójkach".

Świecie. Finał wojewódzki Kinder+Sport dziewcząt

W finałowych zawodach w każdej kategorii wzięło udział po osiem zespołów wyłonionych wcześniej w eliminacjach składających się z trzech etapów. Najwięcej finalistów mieli Joker Świecie (5), Pałac Bydgoszcz (4), WTS Włocławek, UKS Aleksandria Aleksandrów Kujawski i Culmen Chełmno (po 3).
Dominację w żeńskiej młodzieżowej siatkówce w województwie potwierdził Pałac Bydgoszcz, który do złotych medali w młodziczkach, kadetkach i juniorkach dołożył złota w "dwójkach" (Zuzia Grochowska, Oliwia Potrzebska,Julia Burczyńska, trener Henryk Borowski) i "trójkach" (Zuzia Kuligowska, Dominika Kania, Maja Malinowska, Patrycja Pituła, trener Rafał Gąsior). Tylko w najstarszej kategorii wiekowej minisiatkówki pałacanek zabrakło na podium. W "czwórkach" mistrzem został Sokół Mogilno (Monika Łuczak, Martyna Święch, Kamila Dominiczak, Natalia Szcząchor, trener Sława Długokęcka), który w finale pokonał WTS Włocławek. Dopiero trzeci był Joker I Świecie uważany za faworyta tej kategorii. Świecianki w półfinale niespodziewanie uległy włocławiankom.

Końcowe klasyfikacje

"Dwójki": 1. Pałac I Bydgoszcz, 2. WTS Włocławek, 3. Aleksandria V Aleksandrów Kujawski, 4. Aleksandria III Aleksandrów Kujawski, 5. Joker I Świecie, 6. Borowi II Legbąd, 7. Tucholanka Tuchola, 8. Aleksandria II Aleksandrów Kujawski.
"Trójki": 1. Pałac I Bydgoszcz, 2. Joker I Świecie, 3. Budowlani I Toruń, 4. Culmen I Chełmno, 5. Joker II Świecie, 6. WTS I Włocławek, 7. Pałac II Bydgoszcz, 8. Culmen II Chełmno.
"Czwórki": 1. Sokół Mogilno, 2. WTS I Włocławek, 3. Joker I Świecie, 4. Budowlani II Toruń, 5. Pałac I Bydgoszcz, 6. Kamionka Kamień Krajeński, 7. Culmen II Chełmno, 8. Joker II Świecie.

Medalistki będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskim, który w dniach 3-5 lipca odbędzie się w Drzonkowie.