Niezwykły przypadek w USA. Kobieta, która od 10 lat przebywa w śpiączce zaszła w ciążę i urodziła dziecko! Jeden z lekarzy pracujących w ośrodku, w którym znajdowała się kobieta, odszedł z pracy, kolejny został zawieszony. Czy kobieta została wykorzystana przez... lekarzy?

Jeden lekarz zrezygnował, drugi został zawieszony po tym, jak w domu opieki Hacienda Skilled Nursing Facility w Phoenix kobieta w śpiączce urodziła dziecko.

- Niezidentyfikowani lekarze byli odpowiedzialni za opiekę nad kobietą - czytamy w krótkim oświadczeniu wydanym przez dom opieki. Firma nie podała na razie dodatkowych szczegółów. Wiadomo, że 29-latka wymagała całodobowej opieki, co oznaczało, że wielu pracowników tej placówki miało dostęp do jej pokoju.

- Po raz kolejny przepraszamy i przekazujemy nasze najgłębsze współczucia naszej pacjentce i jej rodzinie - powiedziała firma.

29-letnia kobieta z plemienia San Carlos Apache przebywała w prywatnym obiekcie Hacienda Skilled Nursing Facility w Phoenix przez mniej 10 lat. Przebywała w stanie wegetatywnym po tym, jak tonąc doznała uszkodzenia mózgu z powodu niedotlenienia. Nie mówiła, nie była zdolna do samodzielnego poruszania się.

29 grudnia 2018 roku urodziła zdrowego syna...

Kto jest ojcem dziecka, które urodziła kobieta będąca od 10 lat w śpiączce? Policja z Phoenix pobrała próbki DNA od męskiego personelu Hacienda Skilled Nursing Facility na początku stycznia 2019 roku. Śledztwo prowadzone jest pod kątem możliwej napaści seksualnej na kobietę.

Były dyrektor generalny spółki, Bill Timmons, zrezygnował ze swojej funkcji 7 stycznia. Gary Orman, wiceprezes zarządu, nazwał sprawę "bezprecedensową" i powiedział, że cała sytuacja "zniszczyła wszystkich zaangażowanych, od ofiary i jej rodziny, po pracowników Hacienda Skilled Nursing Facility na każdym szczeblu tej organizacji".


Bezpieczne dziecko - to musisz wiedzieć