Zawodnicy startujący w ostatnich wyścigach reprezentują kluby z powiatu golubsko-dobrzyńskiego: LUKS „Grodno” Nowogród i Cyklistę Zbójno.
Daria Dębicka dwukrotnie zwyciężyła w kryteriach ulicznych w Grudziądzu i Grucznie. Natalia Głowacka zajęła w Grucznie trzecią pozycję. Oliwia Kępczyńska wygrała po samotnej ucieczce w Kijewie Królewskim, a jej koleżanka z drużyny Eliza Rabażyńska dojechała jako trzecia. Były to wyścigi w obsadzie międzynarodowej.
Medale w Szczecinie
Kluczową imprezą były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików na torze w Szczecinie, które odbyły się w połowie sierpnia. To odpowiednik mistrzostw Polski, swego rodzaju przegląd polskiego kolarstwa torowego. W rywalizacji wzięli udział młodzi sportowcy z trzech województw: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i i pomorskiego.
Natalia Głowacka zdobyła złoty medal w konkurencji na 250 metrów ze startu zatrzymanego. Eliza Rabażyńska wygrała na 1000 metrów na dochodzenie. Ponadto obie zawodniczki wywalczyły złoto w konkurencji olimpijskiej – sprincie drużynowym. W ostatniej konkurencji wyścigu punktowego, ze startu wspólnego, brązowy medal zdobyła Karolina Dominiak. Bilans startów w czterech konkurencjach to trzy złote krążki i jeden brązowy.
W wyścigu drużynowym na dochodzenie młodzików Nikodem Siałkowski i Miłosz Malinowski wraz z kolegami zdobyli brąz. Ponadto Katarzyna Stelmach dojechała jako piąta w rywalizacji na 1000 metrów.
– Ten wynik to prawdziwa rewelacja – przyznaje trener Wiesław Młodziankiewicz. – Właściwie co roku wracamy ze Szczecina z medalami, ale takiego dorobku nie było jeszcze nigdy. To ważne, zwłaszcza że nasze województwo jest bardzo silnie obsadzone. Historia pokazuje, że wielu zawodników, którzy radzili sobie w tych mistrzostwach, później osiągało sukcesy na szczeblu krajowym czy międzynarodowym.
Bogaty wrzesień
W lipcu podopieczni Młodziankiewicza szlifowali formę na górskim obozie. Przed nimi kolejne ważne starty.
– Obecnie zawodnicy odpoczywają od startów, skupiamy się na treningach – dodaje Wiesław Młodziankiewicz. – Bogaty grafik mamy we wrześniu.
Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze osiem startów. W planach jest kryterium uliczne w Jabłonowie, wyścig w Świeciu nad Osą i w Radzynku w gminie Brzuze.
– Ważnym wydarzeniem dla moich podopiecznych będą międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w Robakowie – podkreśla trener. – Czeka nas ponadto wyścig ze startu wspólnego w Małej Nieszawce.
Zawodnicy celują więc w kolejne zwycięstwa. Mogą liczyć na wsparcie i doświadczenie Wiesława Młodziankiewicza, który był pierwszym trenerem mistrza świata Michała Kwiatkowskiego. Czy znajdą się godni następcy? Czas pokaże.
