Kolejne medale zapaśników Wisły Świecie

Zapaśnicy Wisły z trenerem Grzegorzem Sikorskim po udanych zawodach w Kętrzynie
Zapaśnicy Wisły z trenerem Grzegorzem Sikorskim po udanych zawodach w Kętrzynie Archiwum Wisły Świecie
Zapaśnicy Wisły Świecie udanie walczyli na matach w Raciborzu i Kętrzynie.

W Akademickich Mistrzostwach Polski w Raciborzu startowała najbardziej utytułowana zawodniczka świeckiego klubu Kamila Pyżewska. Powiększyła ona swój dorobek medalowy zdobywając brąz w wadze 58 kg. Podopieczna Rajmunda Górskiego w drodze po niego stoczyła cztery walki, z czego dwie wygrała i dwie przegrała. W 1. rundzie Kamila Pyżewska miała wolny los. Potem pokonała Magdaleną Chruściel (Sorga Zamość), przegrała z Darią Szymeczko (Slavia Ruda Śląska), wygrała z Martą Machocką (Znicz Chęciny) oraz uległa Jowicie Wrzesień (CSiR Dąbrowa Górnicza).

Złoty medal w Raciborzu zdobyła Jowita Wrzesień, a srebro Daria Szymeczko. W mistrzostwach wzięły udział 24 kobiety. Walczyły one w sześciu kategoriach wagowych. W klasyfikacji klubowej Wisła zajęła 11-13. miejsce - 9 pkt. Zwyciężył MKS Cement - Gryf Chełm - 66 pkt.

Sześć razy podium

W Kętrzynie rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek (region „D”). W zawodach rywalizowało 167 młodych zapaśników, w tym 57 dziewczyn.

Załoga Wisły Świecie liczyła pięć młodziczek i dwóch młodzików. Najlepiej z podopiecznych Grzegorza Sikorskiego walczyła Natalia Radzio (44 kg), która sięgnęła po złoty medal. W pojedynku finałowym wygrała z Natalią Zimną (Gwiazda Bydgoszcz) przez położenie na plecy w 2. rundzie.

Ze srebrem z mistrzostw wrócił Kacper Kiełpiński (47 kg). W finale musiał on uznać wyższość Adriana Gorczycy (WLKS Siedlce) przegrywając na punkty 4:9.

Brązowe krążki w Kętrzynie wywalczyli: Klaudia Zalewska, Julia Kociemba (obie 37 kg), Kasandra Kiełpińska (48 kg) i Szymon Wróbel (47 kg). W zawodach uczestniczyła także Patrycja Nawrocka (47), która zajęła 9. miejsce. W klasyfikacji klubowej młodziczek Wisła była trzecia z dorobkiem 9 pkt. Lepsi byli jedynie Gwiazda Szczuczyn - 15 pkt (9 zawodniczek) i WLKS Siedlce -13 pkt (10 zawodniczek). W młodzikach klub ze Świecia został sklasyfikowany na 11-14. pozycji - 4 pkt.