W całym powiecie lipnows-kim podczas piętnastego finału kwestowało kilkadziesiąt młodych osób. Wszyscy wolontariusze byli pod opieką druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych. Do kwesty przyłączyły się okoliczne miejscowości, szkoły, firmy i instytucje.
- Udało się nam po raz kolejny pobić wyniki z poprzednich finałów - podkreśla Krzysztof Korpalski, który już od kilku lat skutecznie dowodzi lipnowskim sztabem WOŚP. - Ma to dla nas duże znaczenie, ale najważniejsza była jednak radość i uśmiech na twarzach wszystkich ludzi.
Według informacji podanych na antenie regionalnej TVP w Bydgoszczy, prawie 40 tys. złotych zebranych w powiecie lip-nowskim, daje mu czołowe miejsce w regionie. Mieszkańcy Lipna i okolic zebrali o ponad dwa tysiące więcej pieniędzy niż w roku poprzednim. Podczas licytacji gadżetów i przedmiotów przekazanych przez darczyńców zebrano ponad 2,2 tys. złotych. Największą jej atrakcją była oryginalna koszulka reprezentacji Polski z podpisami kadrowiczów, która zmieniła właściciela za trzysta złotych. Poza tym nowego nabywcę znalazły dwa złote serduszka oraz specjalne, eleganckie, w skórzanej oprawie, wydanie "Pana Tadeusza", przekazane przez posła Tomasza Lenza, który z kolei otrzymał je z Konsulatu Republiki Litewskiej. Ogółem sprzedano ponad dwadzieścia różnego rodzaju przedmiotów.
Gwiazdą tegorocznego finału był zespół "Zdrowa Woda". Grupa, pochodząca z Ciechocinka, to legenda "orkiestrowego" grania. Muzycy wspólnie z Jurkiem Owsiakiem przyczynili się do powstania WOŚP w 1992 r. Podczas koncertu zespołu zlicytowano ich płytę za trzysta złotych.
Ponadto organizatorzy oferowali za drobną opłatą kiełbaski, grochówkę i gorącą herbatę. - Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali, a szczególnie młodym wolontariuszom, niezwykle zaangażowanym w swoją pracę - dodaje Krzysztof Kor-palski. Pomocy w akcji udzielili także burmistrz Lipna Janusz Dobroś oraz starosta lipnowski Krzysztof Baranowski, którzy współfinansowali "światełko do nieba" i koncert "Zdrowej Wody".