Konkurs dla dzieci z nagrodami. Jak chronić się przed koronawirusem?

Akcja specjalna Konkurs dla dzieci
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE I WYGRAJ TABLET LUB DŁUGOPIS 3D

Lubisz rysować? Malujesz? A może tworzysz komiksy i gry planszowe? W takim razie koniecznie weź udział w naszym konkursie – do wyboru masz cztery tematy i cztery techniki. Do wygrania tablety i długopisy 3D. Powodzenia!

Razem z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszamy najmłodszych czytelników do udziału w konkursie, którego motywem przewodnim jest ochrona przed koronawirusem, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, dbanie o zdrowie swoje i innych.

Do wyboru są cztery tematy i różne techniki – można wykonać pracę plastyczną, narysować komiks, napisać wierszyk albo zaprojektować grę planszową. Do wygrania – tablety i długopisy 3D. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: od 3 do 6 lat oraz od 7 do 11 lat.

CO ZROBIĆ, ŻEBY WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

Wystarczy wykonać i wysłać do nas pracę na jeden z wybranych tematów:

1. Superbohater – praca plastyczna
Lekarz, pielęgniarz, ratownik medyczny, a może krawcowa, nauczycielka albo Twoi rodzice? Za pomocą dowolnej techniki plastycznej pokaż nam osoby, które według Ciebie wykazały się bohaterstwem podczas walki z koronawirusem.

2. My się wirusa nie boimy
– komiks
Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa naprawdę ma znaczenie. Narysuj komiks, w którym pokażesz, jak walczysz z koronawirusem i pomagasz innym. (Szczegóły: technika dowolna, format A4, objętość – maksymalnie cztery strony).

3. Kiedy dbam o zdrowie – wierszyk
Napisz wierszyk o tym, jak dbać o zdrowie podczas pandemii i nie tylko! Dlaczego powinniśmy myć ręce? Czy zawsze trzeba nosić maseczkę? Jak chronić się przed zarazkami?

4. Walcz z wirusem – gra planszowa
Przygotuj grę planszową, w której pokażesz nam, jak właściwie zachowywać się w czasie pandemii. Wszystkie techniki plastyczne dozwolone!

Prace oraz następujące informacje: imię, nazwisko i wiek dziecka, temat pracy, a także zgodę (skan podpisanego załącznika do regulaminu) i numer telefonu opiekuna do celów kontaktowych prosimy przesyłać na adres mailowy: [email protected]

Na zgłoszenia czekamy do 23 listopada 2020 r.

Regulamin i zgodę, którą należy dołączyć do pracy konkursowej, znajdziesz TUTAJ

Konkurs jest organizowany w ramach marszałkowskiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i gospodarczej. Program jest dofinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.