https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konwalie w wazonie stoją nawet dwa tygodnie! Gdy dodaję to do wody, konwalie są dłużej świeże i mocniej pachną [14.05.2025]

Magdalena Walczak-Grudzka
Opracowanie:
Wideo
od 7 lat
Co zrobić, żeby konwalie długo stały w wazonie i pięknie pachniały? Jak dbać o konwalie? Trwałość kwiatów można przedłużyć - floryści wymieniają na to kilka skutecznych sposobów. Co robić, aby konwalie nie więdły i zachowały świeżość na dłużej? Zobacz teraz w naszej galerii.

Spis treści

Jak długo stoją konwalie w wazonie?

Konwalie to jedne z najpiękniejszych wiosennych kwiatów. Często rosną dziko w parkach, lasach i ogrodach. Bukieciki konwalii są chętnie przynoszone do domu. Urokliwe białe drobne kwiatki przypominające dzwonki zdobią wnętrza, poprawiają nastrój, wprowadzają cudowny aromat, radość i powiew wiosny.

Dla wielu osób konwalie to symbol wiosny, radości, optymizmu. Bukieciki bzów często stają się piękną i pachnącą ozdobą wnętrz domów i mieszkań. Bukiet konwalii w wazonie ożywia pomieszczenie, dodaje mu radosnego i przytulnego charakteru. Umieszczone w wazonie konwalie nie tylko bardzo ładnie wyglądają, ale również wypełniają całe pomieszczenie intensywnym, świeżym zapachem.

Co zrobić, aby konwalie stały dłużej w wazonie? Jak wydłużyć trwałość konwalii w wazonie? Zebraliśmy skuteczne sposoby na utrzymanie świeżości konwalii. Poznaj je teraz w naszej galerii.

Konwalie - czego symbolem są te kwiaty?

Konwalia uznawana jest za kwiat szczęścia, zgody, pomyślności i młodości. Jej charakterystyczne, piękne białe "dzwoneczki" są delikatne i niepozorne, dlatego kwiaty te symbolizują także niewinność i skromność.

Od średniowiecza konwalia jest symbolem lekarzy i uczonych. Astrolodzy uważają, że konwalia przynosi szczęście, zwłaszcza osobom spod znaku Raka. Ogrodnicy cenią konwalie za odporność na szkodniki, długowieczność i zdolność tworzenia kobierców w zacienionych zakamarkach ogrodów.

Konwalie są często wybierane do bukietów panien młodych na pierwszą komunię.

Legenda głosi, że drobne białe kwiatki konwalii powstały z łez Matki Boskiej. Mówi się też, że to łzy Ewy, która rozpaczała gdy wraz z Adamem została wygnana z raju. Inni mawiają, że konwalie to drabina do nieba, ale kto grzeszy, ten jej nie widzi...

Czy konwalie są trujące?

Te urocze i popularne kwiaty o intensywnym zapachu mogą być równocześnie bardzo niebezpieczne.

Konwalie zawierają toksyczne związki, które mogą być przyczyną zatrucia i zagrażać życiu dzieci oraz zwierząt!

Toksyczne w konwaliach są zarówno białe kwiatki, jak i liście oraz owoce a nawet nasiona. Konwalie mogą okazać się niebezpieczne zarówno dla dzieci, jak i dla zwierząt domowych. Trujące właściwości mają także wody perfumowane na bazie konwalii oraz woda, w której stał bukiecik konwalii - zdarza się, że dzieci wypiły wodę z konwalii i trafiły do szpitala...

Jak przedłużyć trwałość konwalii w wazonie?

Te niezwykle popularne wiosenne kwiaty zachwycają swoim zapachem i wyglądem, dlatego wiele osób wstawia bzy do wazonu. Niestety, kwiaty cięte dość szybko tracą świeżość, krótko prezentują się estetycznie i często już po kilku dniach nadają się do wyrzucenia.

Jak dbać o bzy, by nie więdły zbyt szybko? Floryści mają na to sprawdzone sposoby! Podpowiadamy, jak przedłużyć trwałość bzów, by zachowały świeżość i dłużej cieszyły oko.

Tak dbać o bzy w wazonie - sprawdzone triki

Istnieje kilka prostych trików, które warto zastosować, by przedłużyć trwałość konwalii. Wypróbuj te sposoby na kwiaty cięte w swoim domu. Oto metody polecane przez florystów oraz ogrodników - zobacz je teraz w naszej galerii:

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska