https://pomorska.pl
reklama
Pasek artykułowy - wybory

"Koszmarny Karolek" w mikołajkowym spektaklu

Dziś (niedziela) o godz. 18.00 Teatr Skene wystawi w "Impresaryjnym" spektakl dla dzieci według książki Francesci Simon.

Niegrzeczny, wiecznie psocący, mający zupełnie zwariowane pomysły... Kto to taki? Koszmarny Karolek, bohater serii książek mieszkającej w Londynie pisarki Francesi Simnon. Premiera odbyła się4 grudnia, zaś na dziś zaplanowano speklakl mikołajkowy. Wykonanie - młodzież z teatru "Skene". W roli głównej Jakub Wojtasiak, uczeń SP nr 2 we Włocławku. Scenariusz i reżyseria: Mieczysław Synakiewicz, muzyka: Marian Szczepański, scenografia: Dorota Główczyńska i Dariusz Piotrowski.

Współpraca: Paweł Linowiecki, Włodzimierz Stawisiński, Marek Stasiński.

Kim jest Francesca Simon?

Urodziła się w USA, studiowała na uniwersytetach Yale i Oksford. Przez dziesięć lat była dziennikarką, pisała głównie recenzje teatralne.
Dziś zajmuje się wyłącznie pisarstwem dla dzieci. Najbardziej znana, bestsellerowa seria o "Koszmarnym Karolku" (Horrid Henry) została przetłumaczona na wiele języków, obecnie na jej podstawie powstaje film rysunkowy. Jest także autorką książeczek z obrazkami dla najmłodszych.

Niemal zawsze współpracuje z jednym z najwybitniejszych rysowników angielskich - Tonym Rossem. W Polsce ukazały się: "Koszmarny Karolek i tajny klub", "Zemsta koszmarnego Karolka", "Koszmarny Karolek i wielka forsa", "Koszmarny Karolek i cuchnąca bomba", "Koszmarny Karolek i nieznośna niania" i - ostatnio - "Koszmarny Karolek i wstrętne gacie" (Wydawnictwo Znak)

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska