Koszykówka - II liga mężczyzn. KK Świecie poległ w Piasecznie

(na pierwszym planie) poprowadził PWiK Pieseczno do pierwszego zwycięstwa w 2011 roku Sławomir Wojciechowski
Beniaminek ze Świecia nie miał dziś żadnych szans ze świetnie dysponowanym rywalem z Piaseczna. Przegrał wyraźnie 77:95.

PWIK PIASECZNO - KK ŚWIECIE 95:77 (22:22, 24:15, 25:15, 24:25)

PWiK: Majewski 26 (5), Bocianowski 13, Zapert 10, Wojtyński 7, Paszkiewicz 7 oraz Pacocha 18 (1), Pietrzak 6, Krześlak 4, Borkowski 2, Wójcikowski 2, Kulik 0,
KK ŚWIECIE: Wiśniewski 25 (1), Bet 13, Herman 9, Kowalski 3, Michałek 2 oraz Malinowski 18 (1), Stawecki 4, Babicz 2, Kubacki 1, Okomski 0

Zespół z Piaseczna w tym roku jeszcze nie wygrał. Z kolei KK Świecie nie przegrał. Dziś zakończone zostały obie passy. Po 1. kwarcie świecianie mogli liczyć jeszcze na sukces. Nie ustępowali kroku gospodarzom. Na parkiecie trwała wymiana kosz za kosz. Miejscowi inicjatywę przejęli od 14. min. Wówczas po trzech udanych akcjach Roberta Pacochy odskoczyli na 35:28, by do przerwy prowadzić 46:37.

W 3. kwarcie gospodarze poszli za ciosem, a świecianie tylko im się przyglądali. Pierwsze 5 minut po przerwie PWiK wygrało 20:4! A w 27. min. wiadomo było, że podopiecznym Andrzeja Struskiego będzie trudno odrobić straty 27 “oczek" (44:71). I rzeczywiście tak się stało. Ostatnia kwarta to już gra na luzie. Świecianie odzyskali skuteczność, ale ostatecznie przegrali 77:95.

W zespole z Piaseczna kapitalne zawody rozegrał Dominik Majewski, który zdobył 26 punktów. Mocno wspierał go Pacocha. Z kolei wśród świecian najskuteczniejszy był Piotr Wiśniewski - 26 pkt. Jednak on większość punktów zdobył w ostatnim kwadransie meczu, gdy było już “pozamiatane". W drużynie ze Świecia słabo dysponowani rzutowo byli dziś Karol Michałek i Marcin Kubacki, którzy razem rzucili tylko trzy pkt.