W województwie kujawsko-pomorskim będą to aż 42 wydarzenia. Regionalna inauguracja dni dziedzictwa w sobotę (9 września) w Teatrze Letnim w Ciechocinku.
Pierwszy wydarzeniem tegorocznej imprezy będzie otwierana dziś (5 września) wystawa fotografii architektury modernistycznej regionu autorstwa Henryka Nahorskiego w bydgoskiej Galerii Farbiarnia. W programie najbliższego weekendu (9-10 września) między innymi zwiedzanie Inowrocławia szlakiem tramwajowym, Kalwarii Pakoskiej, Chełmna, Zamku w Golubiu-Dobrzyniu, Żnina, Sępólna Krajeńskiego, Muzeum Diecezjalnego w Toruniu, festyn archeologiczny w Wietrzychowicach, festyn historyczny w Orłowie (powiat inowrocławski), festiwal kuchni kujawskiej w Lubrańcu (powiat włocławski), czy opowieść o przemysłowej Bydgoszczy w Muzeum Mydła i Historii Brudu.
Równie bogaty w wydarzenia będzie kolejny weekend (16-17 września). Przygotowano między innymi zwiedzanie Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku (powiat toruński) i otwarcie w nim wystawy fotograficznej o tematyce tegorocznych dni dziedzictwa, zwiedzanie skansenu w Kłóbce, zamku biskupów chełmińskich w Wąbrzeźnie, starego Fordonu i ewangelickiego kościoła w Bydgoszczy, a także TehoFest, czyli święto przemysłowego szlaku Bydgoszczy, czy wystawa o historii Skępego (powiat lipnowski) w skępskim klasztorze Zwiastowania NMP.
- Więcej o wydarzeniach EDD w regionie można przeczytać na stronie przygotowanej przez Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, koordynatora wszystkich wydarzeń - zachęca Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.
