Krystian Pieszczek (MrGarden GKM) najszybszy w Friendship Speedway Trophy w Krośnie

Redakcja
Dla Krystiana Pieszczka (MrGarden GKM Grudziądz) sezon nie skończył się. "Krycha" wygrał turniej w Krośnie Maryla Rzeszut
W Turnieju Friendship Speedway Trophy na torze w Krośnie najlepszy był Krystian Pieszczek, zawodnik MrGarden GKM Grudziądz.

Nie odstawia motocykla Krystian Pieszczek, tylko zalicza turniej za turniejem. To dla niego szalenie ważne, bowiem sezon 2016/17 jest pierwszym, w którym startuje jako senior. Stara się jak najwięcej startować.

Tym razem wystąpił w zawodach, które rozegrano na torze w Krośnie. Była to impreza charytatywna, podczas której zbierano fundusze na leczenie żużlowców, którzy wymagają terapii i pomocy.
Pieszczek w zasadniczej fazie zawodów zdobył 14 pkt i wszedł do wyścigu finałowego. Z finału zrezygnował natomiast Maciej Janowski, gdyż źle się czuł.

Poważny rywal ubył w ten sposób Pieszczkowi, ale pewnie tego dnia grudziądzki żużlowiec był w stanie wygrać także z Janowskim.
W wyścigu finałowym Pieszczek w imponującym stylu pokonał Roberta Lamberta i Dawida Lamparta. Turniej zakończył z 17 "oczkami" na koncie, na 1. miejscu.

Jak Krystian Pieszczek jeździ na torze w Grudziądzu? Pokonał Golloba i "Buczka" [wideo]

W Krośnie startowało 17 żużlowców.
Pierwsza "10":
1. Krystian Pieszczek (MrGarden GKM Grudziądz) 17 (3,3,3,3,2,3), 2. Robert Lambert (Speed Car Motor Lublin) 15 (3,3,2,2,3,2), 3. Dawid Lampart (Stal Rzeszów) 10 (u,3,3,3,d,1), 4. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) 14 (3,2,3,3,3,ns), 5. Wiktor Lampart (Stal Rzeszów) 11 (3,2,2,3,1), 6. Łukasz Sówka (TŻ Ostrovia) 9 (2,1,2,2,2), 7. Wadim Tarasienko (Euro Finannce Polonia Piła) 8 (2,3,0,2,1), 8. Marcin Nowak (Hawa Start Gniezno) 7 (d,1,3,1,2), 9. Damian Baliński (ROW Rybnik) 7 (2,2,2,1,d), 10. Marcin Jędrzejewski (Polonia Bydgoszcz) 7 (1,2,1,2,1).