Ksiądz w kabriolecie na procesji Bożego Ciała na Starej Wsi w Pszczynie ZDJĘCIA + WIDEO. Przewodził wiernym czerwoną mazdą MX5

MAGZaktualizowano 
Ksiądz w kabriolecie na procesji Bożego Ciała w Pszczynie - Starej Wsi. Z Najświętszym Sakramentem przewodniczył wiernym z czerwonej mazdy MX5 z odkrytym dachem. Dlaczego? Ks. Alojzy Bok wyjaśnił w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim. Do niecodziennej sytuacji doszło w parafii pod wezwaniem Świętej Jadwigi Śląskiej. Wierni nie kryli zaskoczenia. Nieoficjalnie mówi, się że duchowny ks. Alojzy Bok zdecydował się na taką formę transportu z powodu problemów zdrowotnych. W internecie rozpętała się jednak burza. Internauci różnie oceniają procesję Bożego Ciała, której przewodniczył ksiądz w kabriolecie. ZOBACZCIE ZDJĘCIA + WIDEO

Ksiądz w kabriolecie na Procesji Bożego Ciała

Procesja Bożego Ciała w Starej Wsi pod Pszczyną miała niecodzienny przebieg. A to wszystko za sprawą księdza, który przewodniczył jej, jadąc czerwonym kabrioletem. Za kierownicą siedział inny mężczyzna, a na miejscu pasażera ksiądz z parafii Świętej Jadwigi Śląskiej, który w rękach trzymał monstrancję z Najświętszym Sakramentem. Unosił ją w górę ponad obrys samochodu, tak aby była widoczna da wiernych.

Procesja podczas Bożego Ciała to piękna tradycja, jednak chodzenie podczas takiego upału może być niezwykle męczące. W Starej Wsi ksiądz prowadził procesję jadąc w czerwonym kabriolecie, dokładnie w czerwonej Mazdzie.

KSIĄDZ W KABRIOLECIE: INTERNET GRZMI

Sytuację zarejestrował jeden z uczestników procesji. Mieszkańcy Starej Wsi nie kryli swojego zdziwienia, a zdania na ten temat były podzielone. Pojawiają się m.in. głosy, że ksiądz w kabriolecie podczas procesji Bożego Ciała, to obraz niesmaczny. Nawet jeśli sytuacja podyktowana była względami zdrowotnymi.

- Jeśli ksiądz nie czuł się na siłach, powinien zostać zastąpiony przez zdrowego duchownego - m.in. takie komentarze pojawiły się w sieci. Część internautów z kolei nie wierzy w autentyczność nagrania, lub bagatelizuje sprawę, mówiąc, że każdy może jeździć czym chce.

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA Z KSIĘDZEM W KABRIOLECIE

Dlaczego na Procesji Bożego Ciała ksiądz jechał kabrioletem?

- Nie będę komentować tej sytuacji. Wiadomo było, że nie jestem w stanie przejść tej trasy. Nie myślałem, że to rozwiązanie wywoła takie poruszenie - powiedział ks. Alojzy Bok, proboszcz parafii w Starej Wsi.

Jak ustalił serwis pless.pl, konieczność korzystania z samochodu była podyktowana zdrowiem księdza. Nie zmienia to jednak istoty rzeczy, że niektórzy parafianie mogli się poczuć co najmniej zaskoczeni takim widokiem.

KSIĄDZ W KABRIOLECIE NA PROCESJI BOŻEGO CIAŁA W PSZCZYNIE - STAREJ WSI

W czasie Bożego Ciała odbywają się tzw. procesje teoforyczne. Zgodnie z liturgią, procesja teoforyczna następuje wtedy, kiedy celebrans niesie Najświętszy Sakrament poza kościół wśród uroczystych obrzędów i śpiewów, a wierni składają publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Chrystusa Eucharystycznego. Na końcu takiej procesji ma miejsce błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W przypadku procesji Bożego Ciała w Pszczynie na Starej Wsi nie możemy mówić dosłownie o tym, że ksiądz "niósł" Najświętszy Sakrament. Obraz, jaki zapamiętają wierni, był nieco inny.

Procesja Bożego Ciała z księdzem w kabriolecie WIDEO

Wideo

Materiał oryginalny: Ksiądz w kabriolecie na procesji Bożego Ciała na Starej Wsi w Pszczynie ZDJĘCIA + WIDEO. Przewodził wiernym czerwoną mazdą MX5 - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 331

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość

bylo mu goronco dlatego

zgłoś
w
welcometohell

...mogli zlikwidować KK w latach 1946-1988

zgłoś
w
welcometohell

Nie ich święto, nie ich kapłan, nie ich biznes !

zgłoś
M
Mila

Szkoda, że Pan Jezus nie miał auta bo by sobie wsiadł w Merca i pojechał na Golgotę a nie męczył się idąc droga na krzyż. W głowie się nie mieści.

zgłoś
A
Alojzy

a jak nie to exkomuniką postraszę i w święconej ziemi nie pochowam.

zgłoś
G
Gość
W dniu 06.06.2018 o 10:55, katolik z Fary napisał:

Jak widac nie za darmo BRZESZCZOT zostales suspendowany.Jezeli dla ciebie kaplan ma interpretowac Biblie no to wszystko juz wiemy.A poza tym to wszyscy zdrowi w domu ?Sw Jan w swojej ksiedze Objawienia  na samym koncu BIBLII pisze, a wiec cytuje jego slowa ;Co do mnie to swiadcze kazdemu ktory slucha slow proroctw tej ksiegi /BIBLII/ ,Jezeli ktos dolozy cos do nich, dolozy mu Bog plag opisanych w tej ksiedze.A jezeli kto ujmie cos ze slow tej ksiegi proroctwa, ujmie Bog z dzialu jego z drzewa zywota i ze swietego miasta, opisanych w tej ksiedze.Tak ze interpretuj se interpretuj ile chcesz, ale nas wierzacych w Boga zostaw spokoju bo szatana nam nie potrzeba.

Jan nic nie pisze bo był analfabetą. Co ty knocisz?

Biblię spłodziło kilka osób, które pisały legendy we własnych językach. Dlatego co chwila tekst jest poprawiany bo tłumacze przekręcają słowa. Papież niedawno proponował zmianę modlitwy "Ojcze nasz..." bo dopatrzono się błędów w jej tłumaczeniu. Francuzi dawno tekst już mienili,na razie jako jedyni w świecie.

 

zgłoś
k
katolik z fary
W dniu 06.06.2018 o 10:55, katolik z Fary napisał:

Jak widac nie za darmo BRZESZCZOT zostales suspendowany. Jezeli dla ciebie kaplan ma interpretowac Biblie no to wszystko juz wiemy. A poza tym to wszyscy zdrowi w domu? Sw Jan w swojej ksiedze Objawienia  na samym koncu BIBLII pisze, a wiec cytuje jego slowa; Co do mnie to swiadcze kazdemu ktory slucha slow proroctw tej ksiegi /BIBLII/, Jezeli ktos dolozy cos do nich, dolozy mu Bog plag opisanych w tej ksiedze. A jezeli kto ujmie cos ze slow tej ksiegi proroctwa, ujmie Bog z dzialu jego z drzewa zywota i ze swietego miasta, opisanych w tej ksiedze. Tak ze interpretuj se interpretuj ile chcesz, ale nas wierzacych w Boga zostaw spokoju bo szatana nam nie potrzeba.

Ty nie jesteś katolikiem tylko komunistą i to chorym na schizofrenię. Dlatego się nie pytam czy jesteś zdrowy w domu czy na polu.

zgłoś
G
Gość
W dniu 06.06.2018 o 09:28, Gość napisał:

Ja jako ziemianin uważam że powinnaś się udać do lakarza specjalisty z dziedziny psychiatrii i życzę oby szybko mieli miejsce dla ciebie w horoszczy na oddziale ze schizofrenii

a co ty jeszcze nie wiesz ,że kosmitka to uciekinierka z oddziału

zamkniętego.

zgłoś
G
Gość

Czego się tak spinacie, może od bezdomnego dostał, księża lepszymi się rozbijają niż mazda mx5, jak im ludzie przyniosą koperty pełne hajsu i podstawią pod nos to co mają z tą kasą zrobić? do kosza nie wyrzucą.

zgłoś
k
katolik z Fary
W dniu 06.06.2018 o 09:23, Gość napisał:

Biblia daje ci wskazówki? A rozumiesz wszystko,co tam piszą?Sługa boży,czyli kapłan jest wybrańcem upoważnionym do interpretacji Pisma i nauczania pogan właściwej wiary. Masz upadać przed księdzem na kolana a biskupa całować /na klęczkach/ w pierścień. Tak praktykują prawdziwi wierni. Ty natomiast udajesz,więc piekło pochłonie twoją duszę.

Jak widac nie za darmo BRZESZCZOT zostales suspendowany.

Jezeli dla ciebie kaplan ma interpretowac Biblie no to wszystko juz wiemy.

A poza tym to wszyscy zdrowi w domu ?

Sw Jan w swojej ksiedze Objawienia  na samym koncu BIBLII pisze, a wiec cytuje jego slowa ;

Co do mnie to swiadcze kazdemu ktory slucha slow proroctw tej ksiegi /BIBLII/ ,

Jezeli ktos dolozy cos do nich, dolozy mu Bog plag opisanych w tej ksiedze.

A jezeli kto ujmie cos ze slow tej ksiegi proroctwa, ujmie Bog z dzialu jego z drzewa zywota i ze swietego miasta, opisanych w tej ksiedze.

Tak ze interpretuj se interpretuj ile chcesz, ale nas wierzacych w Boga zostaw spokoju bo szatana nam nie potrzeba.

zgłoś
G
Gość
W dniu 06.06.2018 o 09:50, Kosmitka napisał:

A Kosmici uważają, że Choroszcz pisze się przez CH i wielką literą.

Dla ciebie to i tak nie zrobi różnicy z takim upośledzeniem
zgłoś
K
Kosmitka
W dniu 06.06.2018 o 09:28, Gość napisał:

Ja jako ziemianin uważam że powinnaś się udać do lakarza specjalisty z dziedziny psychiatrii i życzę oby szybko mieli miejsce dla ciebie w horoszczy na oddziale ze schizofrenii

 

A Kosmici uważają, że Choroszcz pisze się przez CH i wielką literą.

zgłoś
G
Gość
W dniu 06.06.2018 o 09:22, Kosmitka napisał:

Kosmici uważaja, że jest to wewnętrzna sprawa organizacji, czyli KK.Skoro główny celebrant nie mógł poruszać się na własnych nogach, to musiał użyć jakiegoś środka lokomocji - dla Kosmitów jest to logiczne.Gdyby było to w wieku XV, to pewnie by użył konia , a że jest wiek XXI, to użył konia mechanicznego, czyli samochodu.Kosmici dają "+" za pomysł.

Ja jako ziemianin uważam że powinnaś się udać do lakarza specjalisty z dziedziny psychiatrii i życzę oby szybko mieli miejsce dla ciebie w horoszczy na oddziale ze schizofrenii
zgłoś
G
Gość
W dniu 06.06.2018 o 05:29, katolik z Fary napisał:

Bredzisz Brzeszczot trzy po trzy.BIBLIA daje nam wskazowki jak mamy oddawac czesc BOGU.Szubrawiec ubrany w komze niech sie idzie powiesic bo nie jest potrzebny wiernym ani BOGU.

Biblia daje ci wskazówki? A rozumiesz wszystko,co tam piszą?

Sługa boży,czyli kapłan jest wybrańcem upoważnionym do interpretacji Pisma i nauczania pogan właściwej wiary. Masz upadać przed księdzem na kolana a biskupa całować /na klęczkach/ w pierścień. Tak praktykują prawdziwi wierni. Ty natomiast udajesz,więc piekło pochłonie twoją duszę.

zgłoś
K
Kosmitka

Kosmici uważaja, że jest to wewnętrzna sprawa organizacji, czyli KK.

 

Skoro główny celebrant nie mógł poruszać się na własnych nogach, to musiał użyć jakiegoś środka lokomocji - dla Kosmitów jest to logiczne.

Gdyby było to w wieku XV, to pewnie by użył konia , a że jest wiek XXI, to użył konia mechanicznego, czyli samochodu.

 

Kosmici dają "+" za pomysł.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3