KSK Noteć Inowrocław wygrała z Basketem Piła

(dm)
Mikołaj Grod trafił ważny rzut w końcowych sekundach meczu.
Mikołaj Grod trafił ważny rzut w końcowych sekundach meczu. Dominik Fijałkowski
Inowrocławscy koszykarze znakomicie rozpoczęli rozgrywki drugiej ligi (grupy A). Wygrali w Pile, dzięki trafieniu Mikołaja Groda.

BASKET - KSK NOTEĆ 78:81 (20:13, 24:19, 15:20, 19:29)
BASKET: Zając 16, Morawiec 15 (2), Gibaszek 14 (2), Chelis 13 (1), Maryniewski 8 (1) oraz Dybek 6, Mostek 6, Pochylski 0.
KSK NOTEĆ: Filipiak 18, Grod 16 (2), Wierzbicki 11 (1), Jankowski 8 (2), Korólczyk 5 (1) oraz Pochocki 12, Koper 6 (1), Kubacki 5, Wiśniewski 0.

Kujawianie zagrali w Pile bez kontuzjowanego środkowego Karola Michałka (na środowym treningu skręcił kostkę).
Źle rozpoczęli spotkanie. Po 18. minutach przegrywali już 22:39. W końcowych sekundach nieco zmniejszyli straty (32:44).

W 2. połowie podopieczni Dariusza Sikory zagrali już dużo skuteczniej. Na prowadzenie wyszli w 34. min. 68:64, głównie dzięki świetnie dysponowanym - Aleksandrowi Filipiakowi (9/13 za 2) i Mikołajowi Grodowi (7/13 z gry).
Na 90 sekund przed końcową syreną Noteć była lepsza o cztery pkt. (78:74), po trafieniu Karola Kopra. Dawid Morawiec w odpowiedzi wykorzystał tylko jednego wolnego (78:75). Do wyrównania doprowadził Robert Gibaszek (78:78), który popisał się celnym rzutem z dystansu.

Ostatnia akcja meczu należała do Groda. Skrzydłowy wykorzystał podanie Grzegorza Jankowskiego i celną trójką zapewnił wygraną inowrocławskiej drużynie (81:78).