Kto będzie Grudziądzkim Mistrzem Kierownicy? Kandydaci zmierzyli się na torze [zdjęcia]

(DZ)
Na starcie zawodów stanęli zawodnicy w bardzo różnych autach, m.in. podrasowanym "maluchu” Piotr Bilski
Były emocje, pisk opon i defekty. Pierwsza runda rywalizacji o tytuł Grudziądzkiego Mistrza Kierownicy jest już za nami.
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2015Marcin Kamiński na Fordzie Sierre

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2015 na parkingu miejskim

Na pierwsze zawody z nowego cyklu stawiło się 22 kierowców. Nie tylko "wyjadacze" imprez organizowanych przez automobilklub, ale także osoby zupełnie nowe, chcące sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą.

Okazja była dobra: przygotowany tor przeszkód stosunkowo łatwy. Do jego pokonania w dobrym czasie niepotrzebne były umiejętności prawdziwego rajdowca.
Mimo to emocji nie brakowało. Dwóch kierowców nie ukończyło prób z powodu defektów samochodów.

Zawody przeprowadzono w czterech klasach aut. Niestety, najlepsze miejsca zajęli goście, którzy przyjechali spoza miasta.

Jak wypadli grudziądzanie? Na starcie zawodów stanęło ich ośmiu. W swoich klasach miejsca na podium zajęli: 2. Łukasz Gorczycki (honda civic), 2. Artur Szweda (toyota celica), 3. Wojciech Klusek (honda civic) oraz 1. Ernest Pawlikowski (peugeot 205), który był jedynym zawodnikiem w swojej kategorii.
W klasyfikacji generalnej grudziądzan najlepiej wypadli: 1. Wojciech Klusek, 2. Łukasz Gorczycki i 3. Bartosz Luliński.

Następne zawody o tytuł Grudziądzkiego Mistrza Kierownicy zaplanowano na wakacje. Natomiast najbliższą imprezą organizowaną przez grudziądzką delegaturę automobilklubu będzie "Ślizgawka" planowana na 8 lutego. O ile dopisze zimowa pogoda.