Kujawianka na czele IV ligi. Wygrana Orląt. Znów porażki Łokietka i Sadownika

Marcin Gołembiewski
Piotr Gląba (na zielono) jest wiceliderem klasyfikacji strzelców
Piotr Gląba (na zielono) jest wiceliderem klasyfikacji strzelców Michał Arciszewski
Nowym liderem IV ligi po 10. kolejce została Kujawianka. Zadecydowała o tym porażka Chełminianki Chełmno w spotkaniu w Chełmży i wygrana podopiecznych trenera Łukasza Bartczaka w Pakości.

Wyjazdowe spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla bramkarza gości z Izbicy. W 14 min. Michał Szot uderzył z rzutu wolnego z ponad 30 metrów, Krystian Karolak tak niefortunnie interweniował, że piłka wpadła do siatki. Po kwadransie wyrównał Piotr Gląba, najskuteczniejszy strzelec Kujawianki dla którego była to już 8. bramka w tym sezonie i do najlepszego strzelca rozgrywek (Marcina Horny z Wisły Nowe) traci już tylko gola.

W przerwie znany był już wynik meczu w Chełmży, gdzie porażkę zanotowała Chełminianka. Stało się więc jasne, że wygrana da Kujawiance pozycję lidera tabeli. Po zmianie stron zespół z Izbicy Kujawskiej zdecydowanie przeważał, ale grał bardzo nieskutecznie. Bardzo dobrze w bramce spisywał się Marcin Walczak. Ataki przyniosły efekty dopiero w ostatnich 10 minutach. W 81 min. wprowadzony w drugiej połowie Grzegorz Brzeziński zagrał do Kamila Kuropatwińskiego, który zdobył drugiego gola. Chwilę później Łukasz Galanciak wykorzystał błąd golkipera Notecianki i strzałem do pustej bramki podwyższył na 3:1. Już w doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił po idealnym zagraniu Galanciak Mateusz Jędrzejewski.

Było to piąte z rzędu zwycięstwo Kujawianki, która porażki nie zanotowała w 10. kolejnym spotkaniu. Zespół z Izbicy Kujawskiej awansował na 1. miejsce w tabeli. Ostatni raz liderem czwartej ligi Kujawianka była 9 sierpnia 2014 rok, kiedy to na inaugurację rozgrywek pokonała w Lubaniu LTP (4:1).

Relacje, zdjęcia i wideo z meczu w Pakości (autorstwa Michała Arciszewskiego) można zobaczyć na stronie internetowej wloclawek.naszemiasto.pl.

Trwa także seria Orląt Aleksandrów Kujawski, które wygrały czwarty mecz z rzędu. W sobotę podopieczni trenera Wiesława Borończyka zainkasowali trzy punkty w meczu wyjazdowym z Wisłą Nowe. Gospodarze w 9. kolejce pokonali ówczesnego lidera tabeli z Chełmna. Beniaminek liczył więc na kolejne punkty. Orlęta zagrały bardzo dobrze taktycznie. W 20 min. wynik otworzył Marcin Maj-chrzak. Wisła próbowała wyrównać, ale aleksandrowianie skutecznie kontrowały.,

W 69 min. do ofensywnej akcji włączył się Radosław Czuł-kowski, który otrzymał prostopadłe zagranie w pole karne od Daniela Matuszaka. Czułkowski zamarkował podanie wzdłuż bramki, golkiper Wisły zrobił ruch, co wystarczyło, aby umieścił piłkę przy bliższym słupku i rozstrzygnąć praktycznie wynik meczu.

Porażkę zanotował Łokietek, mimo iż do 90 minut prowadził 2:1 z Pogonią Mogilno. Podobnie, jak w 9. kolejce stracił dwa gole w samej końcówce.

- Mimo braku 6. piłkarzy z podstawowego składu zagraliśmy dobre zawody. Niestety w samej końcówce mogliśmy podwyższyć wyniki, ale sędzia odgwizdał dwa spalone w sytuacji kiedy wychodziliśmy z własnej połowy. W doliczonym czasie gry Pogoń wykorzystała nasze zmęczenie. Warto dodać, że zadebiutował 16-letni Szymon Bołkowiec i dla 17-letniego Pawła Lewandowskiego był to dopiero drugi występ w IV lidze - powiedział trener Billy Abbott.

Już 8. z rzędu porażkę zanotował Sadownik. Zespół z Wagańca objął prowadzenie po strzale z rzutu karnego Konrada Kaźmierczaka (Damian Lewandowski faulował Krzysztofa Dróbkowskiego). Niestety w kolejnych minutach Sadownik stracił trzy podobne gole po stałych fragmentach. W samej końcówce na 2:3 strzelił Kamil Andrzejewski, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.