Zobacz wideo: Nastolatkowie też będą szczepieni przeciwko VOVID-19?
Od 10 maja wystarczy, że osoby niepełnosprawne, bądź ich opiekunowie zgłoszą się jednego z 28 Punktów Szczepień Powszechnych w Kujawsko-Pomorskiem.
To Cię może też zainteresować
- Wszystkie Punkty Szczepień Powszechnych otrzymały komunikat ministerstwa zdrowia, w którym przekazano szczegółowo informacje dotyczące szczepień osób niepełnosprawnych, odbyło się również szkolenie koordynatorów Punktów - mówi Barbara Nawrocka, rzecznik prasowy kujawsko-pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
Lista Punktów Szczepień Powszechnych w Kujawsko-Pomorskiem
Punkty mają być dostosowane dla osób niepełnosprawnych
Osoba z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności będzie mogła przyjechać do Punktu Szczepień Powszechnych i bez kolejki zaszczepić się.
- Punkty zostały również zobowiązane do dostosowania miejsc szczepień do potrzeb osób niepełnosprawnych – zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez ministerstwo zdrowia - dodaje Barbara Nawrocka.
Szczepienia dla osób niepełnosprawnych będą również organizowane na terenie następujących placówek: ośrodki wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi (środowiskowe domy samopomocy i kluby samopomocy), warsztaty terapii zajęciowej, zakłady aktywności zawodowej, centra integracji społecznej, kluby integracji społecznej, ośrodki Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawcze, uczestnicy programu „Rehabilitacja 25 plus”, Szkoły Przysposabiające do Pracy, mieszkania chronione.
Na terenie tych ośrodków będą się mogły zaszczepić osoby niepełnosprawne korzystające z placówek, opiekunowie ww. osób niepełnosprawnych, personel tych placówek. Osoby, których stan zdrowia nie pozwala na dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień lub skorzystanie z transportu organizowanego przez jednostki samorządu terytorialnego - mogą być zaszczepione przez tzw. wyjazdowe punkty szczepień.
NFZ przypomina, że niezależnie od wskazanych udogodnień, osoby niepełnosprawne mogą korzystać ze wszystkich punktów szczepień przeciwko COVID-19 na ogólnie obowiązujących zasadach.
W razie jakichkolwiek kłopotów można się skontaktować z Oddziałem Wojewódzkim NFZ od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Należy zadzwonić pod numer 52 325 29 59 lub 52 325 27 13 i pod nr 989 (całodobowa, czynna 7 dni w tygodniu i bezpłatna infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19).
