Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Laureaci XXII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Gdybym był malarzem" w Raciążku

(iga)
Do finału zakwalifikowano 32 autorów  prac (spośród prawie 300)
Do finału zakwalifikowano 32 autorów prac (spośród prawie 300) Fot. GOK w Raciążku
Sztalugi, napięcie na twarzach, czujne oczy jurorów. Tak wyglądał finał wojewódzkiego konkursu pod hasłem: "Gdybym był malarzem" w Raciążku.
Do finału zakwalifikowano 32 autorów  prac (spośród prawie 300)
Do finału zakwalifikowano 32 autorów prac (spośród prawie 300) Fot. GOK w Raciążku

Do finału zakwalifikowano 32 autorów prac (spośród prawie 300)
(fot. Fot. GOK w Raciążku)

Do II etapu zaproszono na podstawie przesłanych prac 32 młodych malarzy z Włocławka, Brześcia Kuj, Ciechocinka, Aleksandrowa Kujawskiego, Radziejowa, Lubania i Raciążka. Tym razem temat brzmiał: "Moje ulubione zwierzę"

Jurorami byli dwaj artyści plastycy: Krzysztof Walczewski i Jerzy Kędzierski. W pierwszym etapie przejrzeli prawie 300 nadesłanych prac. W drugim - przyznali nagrody.

Triumfowali głównie podopieczni Pracowni Rysunku i Malarstwa MCK w Ciechocin-ku i ciechocińskiej Szkoły Podstawowej nr 1. Ale nie tylko oni.

W grupie wiekowej 7-9 lat pierwsza nagroda przypadła Zosi Nocnej z Pracowni Rysunku i Malarstwa w MCK w Ciechocinku, druga - Oliwii Lewandowskiej z Włocławskiego Centrum Kultury, a trzecia - Julicie Słomczewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku.

W grupie wiekowej 10-12 lat pierwszą nagrodę zdobył Cieszymir Bylina (Pracownia Malarstwa i Rysunku MCK w Ciechoicnku), drugą - Klaudia Trzcińska (Szkoła Podstawowa nr 1w Ciechocinku) a trzecia nagroda trafiła do Julii Hejdysz (Pracownia Malarstwa i Rysunku MCK w Ciechocinku) .

W grupie wiekowej 13-15 lat pierwszą nagrodę przyznano Mateuszowi Szczerbetce (Pracownia Malarstwa i Rysunku MCK w Ciechocinku), drugą - Joannie Rutkowskiej (MZS Radziejów), trzecią - Mai Twardowskiej (Pracownia Malarstwa i Rysunku w Ciechocinku).

Konkursowi towarzyszyła wystawa prac malarskich prof. Wiesława Dembskiego. Obie - najlepszych prac konkursowych i profesora nadal można oglądać w GOK.

Organizatorem konkursu były Stowarzyszenie Kulturalne "Serpentyna" i Gminny Ośrodek Kultury. Dofinansowały go Województwo Kujawsko-Pomorskie i Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego.

Czytaj e-wydanie »

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska