Lekkoatletyka. Brodniczanie trzy razy na podium

(ever)
Na obiektach warszawskiego AWF-u podopieczni Zenona Rosińskiego uzyskali świetne rezultaty. W mityngu wzięło udział trzech zawodników.

Tegoroczny sezon lekkoatletyczny sportowcy z Miejskiego Uczniowskiego Klubu Lekkoatletycznego, to jak dotychczas pasmo sukcesów. Po świetnych biegach w czasie otwarcia sezonu lekkoatletycznego, brodniczanie wygrali sześć konkurencji w różnych kategoriach wiekowych. W Warszawie trzech startujących brodnickich zawodników kolejny raz pokonało przeciwników.

- To już trzecie zawody w których moi podopieczni odnoszą sukcesy. Swój bieg na 800 m wygrał w doskonałym czasie, junior Mariusz Zawadzki. Świetny rezultat uzyskany przez Mariusza (1:52:89) został dostrzeżony. Zawodnik otrzymał zaproszenie do udziału w zawodach Enea Cup w Bydgoszczy - relacjonuje Zenon Rosiński, trener brodnickich lekkoatletów.

Startujący w zawodach warszawskich junior Mateusz Zagórski wygrał bieg na 200 m wynikiem 22:26. Bardzo dobrze spisał się także junior młodszy Mateusz Prylewski w biegu na 200 m. Zajął drugie miejsce z czasem 22:91.
- Za tydzień kolejny start moich zawodników w mityngu kwalifikacyjnym w Bydgoszczy. Lizę na dobre wyniki mojej młodzieży - dodaje trener. - W zwodach wystartuje 12 - 14 biegaczy.

Świetna praca z młodzieżą Zenona Rosińskiego przynosi wymierne efekty. Młode brodnickie talenty rozwijają się w szybkim tempie i osiągają coraz to lepsze i wartościowsze rezultaty. Tak dobrego początku sezonu biegacze z Miejskiego Uczniowskiego Klubu Lekkoatletycznego jeszcze nie zanotowali. Czekamy z niecierpliwością na dalsze, dobre wieści z bieżni.