Lider za silny dla rozpędzonych Senatorek. Fuks bliski sprawienia niespodzianki

Piotr Pubanz
Nicole Nowak (druga od prawej) w krótkim czasie ustrzeliła dla Fuksa dwa hat tricki Piotr Pubanz
PIŁKA NOŻNA Pracowitą majówkę miały kobiece drużyny grające w kujawsko-pomorskiej III lidze, rozgrywając w krótkim czasie 2 kolejki, a już w najbliższy weekend ponownie wyjdą na boiska.

Drużyny z naszego regionu połowicznie mogą być zadowolone ze swych występów. Tucholanki w niedzielę pokonały w Białych Błotach miejscową Spójnię 3:1 mimo, że do przerwy przegrywały 0:1. W drugiej połowie dwa gole Natalii Miszke i jeden Ani Kamińskiej dały przyjezdnym zasłużoną wygraną. W środowym meczu z liderem Gwiazdą Toruń „Senatorki” doznały natomiast niespodziewanej klęski, ulegając rywalkom aż 0:6. Przyjezdne zdemolowały miejscowe w drugiej części meczu strzelając 5 goli.
Dwa znakomite spotkania rozegrały natomiast „Fuksiary” z Wielowicza. Najpierw pokonały na wyjeździe dość niespodziewanie Wdę Strażak Przechowo 4:1, po 3 trafieniach Nicole Nowak i jednym Kingi Nowickiej, a w środę uległy po zaciętym meczu 0:1 zdecydowanemu faworytowi tej potyczki Noteci Inowrocław. Kolejne mecze już w najbliższy weekend. Tucholanka zagra w Bydgoszczy z Tęczą, a Fuks wyjeżdża do Aleksandrowa Kujawskiego.

Wyniki
18. kolejka
Spójnia – Tucholanka 1:3, Wda/Strażak – Fuks 1:4, Noteć – Viking 8:1, Wisła – GLKS 4:0, KKP – GOKSiR 2:4. Mecze Tęcza – Unifreeze i Gwiazda – WAP zostały przełożone.
19. kolejka
Tucholanka – Gwiazda 0:6, Fuks – Noteć 0:1, KKP – Viking 2:1, GOKSiR – Spójnia 1:2, GLKS - Wda/Strażak 1:1. Mecze WAP – Tęcza i Unifreeze – Wisła nie odbyły się.

1. Gwiazda Toruń 18 52 99-8
2. WAP Włocławek 17 42 78-13
3. Noteć Inowrocław 19 42 57-21
4. Tucholanka Tuchola 19 41 75-38
5. GOKSiR Start Pruszcz 18 37 51-18
6. Unifreeze II Górzno 16 28 56-33
7. Tęcza Bydgoszcz 17 28 49-34
8. Spójnia Białe Błota 19 26 49-51